1
Opublikowany 21 lutego 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Czym pralka przemysłowa różni się od zwykłej pralki?Pralnice przemysłowe działają na podobnej zasadzie jak pralki, które większość z nas posiada w swoich mieszkaniach. Jednak wielkie maszyny, przeznaczone do czyszczenia większej ilości ubrań są o bardziej skomplikowanymi urządzeniami niż nasze domowe pralki. Czym wyróżniają się pralki przemysłowe?

Pralnice i pralnicowirówki

Czyszczenie ubrań w pralniach przemysłowych to zupełnie inny proces niż pranie domowe. Nie bez przyczyny czyszczenie trudnych materiałów powierzamy punktom pralniczym. Podstawowym urządzeniem w pralni są pralnice i pralnicowirówki. W takich maszynach odbywa się cały proces: począwszy od prania wstępnego poprzez pranie zasadnicze aż do płukania i wirowania. Wszystkie czynności zachodzą bez udziału człowieka, dlatego czas prania jest skrócony i ulepszony.

Jak działają pralnice?

W samodzielnych pralkach przemysłowych, zwanych pralnicami, czyszczenie odbywa się podobnie jak w pralkach domowych. Odpowiednio przygotowane i posortowane ubrania wkłada się do bębna, dodaje odpowiedni detergent, który wspomaga proces oddzielania się cząsteczek brudu od tkanin. Po zakończonym programie z pralki wyciąga się czystą bieliznę i poddaje ją kolejnym procesom: wirowaniu oraz prasowaniu.

Nowoczesne pranie kontrolowane przez elektronikÄ™

Czasy kiedy naturalne tkaniny wystarczyło wymoczyć w strumieniu, aby pozbyć się brudu i nieprzyjemnego zapachu bezpowrotnie minęły. Dziś funkcjonujemy w świecie, w którym mamy do czynienia z dziesiątkami rodzajów różnych materiałów, w tym naturalnych oraz syntetycznych. Każdy z nich wymaga innego traktowania oraz pielęgnacji, która zachowa jego najlepsze właściwości. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi technika – domowe pralki są wyposażone w kilka programów, możliwość ustawienia temperatury i czasy prania. Pralnice przemysłowe są dostosowane do najróżniejszych materiałów, a co się z tym wiąże: opcji wyboru sposobu prania są dziesiątki. Oprócz podstawowych ustawień, takich jak w pralkach domowych, w pralnicach można regulować obroty bębna, dopływ wody oraz środków czyszczących, zmieniać program prania w jego trakcie oraz wpływać na większość parametrów prania.

Dlaczego warto korzystać z pralnic przemysłowych?

Choć z pozoru profesjonalne pralnie opierają się na zasadach podobnych jak domowe, to w rzeczywistości zakres ich możliwości jest o wiele szerszy. Warto korzystać z usług pralni, ponieważ są one bezpieczniejsze dla delikatnych i trudnych w obyciu materiałów. Polecane są zwłaszcza do prania problematycznych tkanin oraz ubrań o skomplikowanym kroju. Będą idealnym wyborem dla czyszczenia zimowych kożuchów i kurtek, sukien wieczorowych i ślubnych, garniturów, garsonek oraz wielu innych rzeczy, które nie są przeznaczone do prania w zwykłych, domowych pralkach.

Czym pralka przemysłowa różni się od zwykłej pralki


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz