0
Opublikowany 20 grudnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Dekoracyjny kamień naturalnyKamień naturalny to materiał bardzo wyrazisty i niesłychanie ekskluzywny, dlatego też w dzisiejszych czasach projektanci tak często korzystają z jego dobrodziejstwa. Dzięki modnym i stylowym płytom marmurowym lub granitowym, możemy stworzyć nietuzinkowe aranżacje wnętrz, które odmienią oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Kamień naturalny doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych mieszkaniach.

Zalety kamieni naturalnych

Kamień naturalny, wygląda bardzo ekskluzywnie, a co najważniejsze oprócz rewelacyjnych walorów wizualnych, wyróżnia się również znakomitą trwałością. Ogromną zaletą tego materiału jest również to, że jest on bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, dlatego też wiele osób, decyduje się na jego zakup.

Na naszym rynku jest bardzo wiele rodzajów kamienia naturalnego, który jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W dzisiejszych czasach we wnętrzach możemy spotkać nie tylko cięte mozaiki kamienne w postaci paneli ściennych, ale również wspaniałe marmurowe kominki. Osoby, które chcą się cieszyć pięknem naturalnego kamienia mają naprawdę szerokie pole do popisu. Na półkach sklepowych bez żadnego większego problemu odnajdziemy klasyczne płytki z naturalnego kamienia – marmuru, piaskowca, granitu, czy też trawertynu.

Zastosowanie kamienia naturalnego

Jeszcze kilka lat temu płyty marmurowe, czy też płyty granitowe królowały jedynie w eleganckich salonach i stylowych kuchniach. W dzisiejszych czasach materiały te wykorzystywane są powszechnie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Oczywiście należy zachować odpowiedni umiar zarówno z ilością, jak i różnorodnością kamienia naturalnego w jednym pomieszczeniu. Płyty granitowe nigdy nie powinny dominować, a jedynie powinny być znakomitym dopełnieniem kompozycji i fantastycznie eksponować najciekawsze elementy wnętrza. Płyty marmurowe doskonale sprawdzą się np. jako dekoracja kominka, baru, czy nowoczesnych schodów.

Płyty granitowe doskonale sprawdzą się również w łazienkach. Obecnie możemy kupić granitowe umywalki i wanny, które wraz z naszymi płytkami granitowymi prezentować będą się bardzo oryginalnie. Kamień naturalny swoje zastosowanie znalazł również w sypialniach. Obecnie najczęściej można go zastać na ścianie za łóżkiem.

Artykuł powstał na postawie danych producenta płyt marmurowych i granitowych, firmy Marmo.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz