0
Opublikowany 24 października 2019 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Kamień dekoracyjny – piękna i trwała ozdoba elewacji

kamień dekoracyjny
kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny to bardzo modne rozwiązanie w aranżacji przestrzeni. Polecają je architekci, a klienci przeprowadzający remont budynków często się na nie decydują. Nic dziwnego – kamienne płyty nie tylko pozwalają uzyskać ciekawe i stylowe wykończenie ścian, ale też są niezwykle trwałe i praktyczne. Nie powinien zatem zaskakiwać fakt, że są one współcześnie chętnie wybierane i niebywale popularne. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej.

Co to jest kamień dekoracyjny?

Panele dekoracyjne dekoracyjne tworzone są z naturalnych kamieni, takich jak kwarcyt, łupek, a czasem także marmur lub trawertyn. Wydobyte z kamieniołomu bloki są specjalistycznie obrabiane, a następnie wycięte z nich różnej wielkości paski kamienne zostają sklejone. Tak powstają płyty o rozmaitych wzorach i barwach – można je w stosunkowo łatwy sposób zamontować na ścianie i cieszyć się piękną ozdobą wnętrza lub elewacji. Co istotne, kamień dekoracyjny należy impregnować – ten prosty zabieg pozwoli na dłużej zachować go w dobrym stanie.

Kamień dekoracyjny na ścianę – zewnętrzny

Zastosowań kamienia dekoracyjnego na zewnątrz jest naprawdę wiele. Podstawowym sposobem jego wykorzystania będzie oczywiście wyłożeniem nim ścian, choć i tu znaleźć można sporo możliwości. Płyty kamienne nadają się zarówno do wykończenia całej elewacji, jak i do wyróżnienia jednej, wybranej, reprezentacyjnej ściany – na przykład od strony tarasu lub frontowej. Świetnym pomysłem jest także udekorowanie wejścia do domu, cokołu lub rogów. Można też pokusić się o zaakcentowanie kamiennymi detalami na przykład okien. Poza tym kamień dekoracyjny stosuje się często do ozdoby ogrodzenia, filarów lub garażu. Są to sprawdzone i stylowe rozwiązania, spośród których z łatwością można wybrać coś dla siebie.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Również w aranżacji wnętrz zastosowanie kamienia dekoracyjnego jest bardzo szerokie. Można go wpisywać w rozmaite style, świetnie pasuje na przykład do nowoczesnych pomieszczeń. Doskonale nadaje się do salonu, gdzie można ozdobić nim ścianę za telewizorem lub kominek. Warto też oczywiście położyć go na jednej ze ścian. Tego rodzaju akcenty nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Wykorzystując kamienne płyty do wykańczania wnętrz, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które podkreśli ich charakter – takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdzi się na przykład w łazience, którą można zmienić w ten sposób w niezwykle nastrojowe miejsce. Kamień dekoracyjny fantastycznie pasuje też do kuchni, jadalni czy gabinetu – dodaje tym pomieszczeniom unikalnego stylu. Warto zestawiać go z roślinami – takie naturalne połączenia prezentują się znakomicie.

Kamień dekoracyjny biały

Biały kamień dekoracyjny to naprawdę niesamowity materiał wykończeniowy. Sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Warto wykorzystać jego walory estetyczne i znaleźć dla niego zastosowanie w planowanej aranżacji. Wewnątrz biały kamień rozjaśni pomieszczenie i optycznie je powiększy. Doskonale wpisuje się na przykład w styl nowoczesny lub skandynawski. Z kolei na zewnątrz kamienne płyty w kolorze bieli będą stanowiły subtelną, piękną dekorację budynku. Biały kamień odbija promienie słoneczne i może się pięknie mienić w blasku dnia. To klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie dla zwolenników tradycyjnie rozumianej elegancji.

Dlaczego warto wykorzystać kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny ma bardzo wiele zalet, które sprawiają, że jego wybór jest naprawdę świetnym pomysłem. Poza jego walorami estetycznymi i sporą różnorodnością dostępnych wzorów, spośród których każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom, należy zwrócić uwagę również na jego trwałość, wytrzymałość oraz odporność na wilgoć, zmienne czynniki atmosferyczne, uszkodzenia i zabrudzenia. Oczywiście, aby móc w pełni cieszyć się tymi właściwościami, trzeba kamienne płyty zaimpregnować – nie jest to jednak trudny proces i łatwo można go przeprowadzić. Zachowanie kamienia dekoracyjnego w dobrym stanie jest zresztą generalnie bardzo proste. Co więcej, nie zbiera się na nim zbyt wiele kurzu, we wnętrzach można więc bez większych problemów utrzymać go w czystości. Nie bez znaczenia jest też łatwość montażu kamiennych płyt – jest to o wiele mniej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać.

Zastosowanie kamienia dekoracyjnego do wykończenia wnętrza lub elewacji jest więc fantastycznym rozwiązaniem. Kamienne panele dekoracyjne są praktyczne, funkcjonalne, a przy tym niezwykle stylowe i ponadczasowe. Warto więc wykorzystać ich zalety i zmienić swój dom czy jego obejście w modne, a zarazem eleganckie miejsce, które będzie prezentować się doskonale przez długie lata.

Pełną ofertę paneli dekoracyjnych znajdą Państwo w tym miejscu –  hurtownia kamienia naturalnego Kamienne Wnętrza


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe