0
Opublikowany 19 grudnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Ile kosztuje sprzątanie mieszkań i domów?Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło (i takie też jest przeświadczenie pokutujące po dziś dzień w ogóle społeczeństwa), że usługi w postaci serwisu sprzątającego, pomocy domowej oraz podobnych nie należą do najtańszych i nie są przeznaczone dla przeciętnych zjadaczy chleba. Bynajmniej jednak nie zawsze muszą się one wiązać z wyjątkowo wysokimi kosztami, jakie ponieść musi osoba je zlecająca.

Duży popyt na tego rodzaju usługi sprawił, że na rynku pojawiać zaczęły się coraz to nowe podmioty specjalizujące się w sprzątaniu mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Polski, a także świadczeniu usług sprzątających na rzecz podmiotów komercyjnych i biznesowych, obejmując swoim zakresem serwis sprzątający powierzchni biurowych, sal konferencyjnych, obiektów użyteczności publicznej, a także różnego rodzaju pomieszczeń wykorzystywanych przez jednostki administracji państwowej oraz jednostki samorządu terytorialnego. Konkurencja pomiędzy poszczególnymi firmami sprzątającymi pociągnęła za sobą z kolei skutek w postaci obniżenia jednostkowych cen za oferowane usługi, sprawiając tym samym, że stały się one dostępne także dla osób średnio zamożnych, które nie mają odpowiedniej ilości czasu na to, aby samemu zadbać o czystość całego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Oferta podmiotów oferujących usługę sprzątania mieszkań i domów w Warszawie skierowana jest także do tych osób, które po prostu nie lubią (lub nie potrafią) sprzątać, a chciałyby cieszyć się nienagannym i czystym wnętrzem posiadanych pomieszczeń. Warto spojrzeć na ofertę: http://www.sprzataniena5.pl/sprzatanie-mieszkan.html

Ile kosztuje sprzątanie mieszkań?

Jak kształtują się ceny usług sprzątania oraz pomocy domowej? Są one różne w zależności od miejsca, w jakim posiadamy mieszkanie lub dom jednorodzinny, a także tego, na jaki zakres usług się zdecydujemy. Stosunkowo droższe będzie sprzątanie mieszkań i domów w Warszawie oraz innych większych miastach (takich jak Kraków, Poznań, Wrocław czy Katowice), tańsze natomiast – w mniejszych aglomeracjach i ośrodkach, gdzie relatywnie niższe są też koszty życia oraz wysokość przeciętnie uzyskiwanego wynagrodzenia. Kolejnym  czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy określaniu przewidywanych cen i stawek za sprzątanie mieszkania (ale w równym stopniu – także powierzchni biurowej) jest to, czy zlecona będzie jednorazowa usługa, czy też będzie to usługa powtarzana cyklicznie. W przypadku tej drugiej grupy usług – liczyć można na o wiele korzystniejsze warunki współpracy związane ze stałością zlecenia oraz możliwością zorganizowania przez zleceniobiorcę swojej działalności w taki sposób, aby uwzględnić stałe, cykliczne wpływy od jednego podmiotu. Nie bez znaczenia jest także i to, jak duże przestrzenie będziemy chcieli powierzyć serwisowi sprzątającemu. Oczywistym wydaje się bowiem, że zlecając usługi w postaci sprzątania kilku mieszkań lub domów, albo też pomieszczeń biurowych o łącznej powierzchni liczonej w setkach metrów kwadratowych, będziemy mogli uzyskać korzystniejsze ceny w porównaniu do małych zleceń. Na ostateczną cenę usługi rzutować będzie też to, czy zdecydujemy się na skorzystanie z niestandardowych usług, świadczonych jako dodatkowe w stosunku do serwisu sprzątającego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: Firma sprzątająca Warszawa Sprzątanie na 5!

 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz