2
Opublikowany 25 czerwca 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Dobór drzwi i zabezpieczeń do domuTo właśnie bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem, w jaki inwestujemy, wybierając odpowiednie drzwi do naszego domu. Dzisiaj niezwykle ważne są funkcje antywłamaniowe, warto więc poznać ich różne warianty.

Jakie zabezpieczenia ochronią naszą nieruchomość przed włamaniem?

 

Producenci drzwi oferują nam coraz lepsze rozwiązania – takie, które zapobiegną przed kradzieżą dóbr. Same drzwi jednak nie wystarczą, bowiem niezbędne są także praktyczne zamki – to właśnie one stanowią o bezpieczeństwie nieruchomości i osób, jakie w niej przebywają.

 

Innowacyjnym rozwiązaniem są dzisiaj zamki szyfrowe bądź takie, których otwarcie możliwe jest poprzez odcisk palca, czyli zamki biometryczne. Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań są też zamki na kartę magnetyczną. Warto dodać, że w obecnych czasach, kiedy na rynku polskim istnieje blisko 2 000 różnych modeli zamków do drzwi, te należą do grupy, która wyróżnia się pod względem największej skuteczności zapobiegania przed włamaniem.

 

Jakie zabezpieczenia są wybierane najczęściej?

 

Obecnie klienci dbający o własne bezpieczeństwo i swoją wygodę najczęściej wybierają zamki z szyfrem. Ich zaletą jest fakt, iż każdy użytkownik może posiadać unikalny kod dostępu, który w dowolnym czasie może zmienić osoba upoważniona. Co więcej, system ten pozwala na zamontowanie dodatkowego alarmu oraz technologii głosowej, dzięki której możliwy jest odczyt poprzednich operacji.

 

Rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością, jest także Master Key – to nowoczesny system, dzięki któremu przy pomocy tego samego klucza możemy otwierać różne pomieszczenia. Oprócz samego zamka dostępne są tu także dodatkowe opcje takie jak alarm czy możliwość odtworzenia poprzednich operacji.

Ponieważ w gospodarstwie domowym istnieją także inne obiekty wymagające zabezpieczeń, np. garaż, komórka czy schowek, wydaje się koniecznym nabycie kłódki z szyfrem. Ogromna ilość możliwych kombinacji kodowania zapobiegnie przed otwarciem pomieszczenia przez osoby nieupoważnione. Kłódki szyfrowe to obecnie jedne z najskuteczniejszych i najwygodniejszych technologii, dzięki którym możemy być pewni o nasz dobytek. Pamiętajmy także, że tego typu zabezpieczenia znajdują różnorakie zastosowanie – mogą być użyte w celu zamknięcia sejfu, walizki czy przypięcia roweru.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz