0
Opublikowany 9 grudnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Instalacja hydrauliczna – kiedy naprawiać we własnym zakresie, a kiedy wezwać hydraulika?W domu zdarzają się rozmaite awarie hydrauliczne i wtedy stajemy przed dylematem, czy wzywać fachowca czy spróbować naprawić samemu. Odpowiedź zależy przede wszystkim od naszej wiedzy i umiejętności, ale także od stopnia skomplikowania problemu. Podpowiadamy, jakie usterki można usunąć i jakie prace wykonać samodzielnie, a co zdecydowanie należy powierzyć w ręce specjalisty.

Samodzielna naprawa – drobne usterki

Kiedy zatyka się zlewozmywak lub umywalka, najczęściej hydraulik nie jest potrzebny. Zwykle wystarczy zastosowanie chemicznego środka udrażniającego rury lub gumowej przepychaczki. W ostateczności można sięgnąć po spiralę kanalizacyjną, chociaż jej użycie jest już bardziej skomplikowane, a poza tym nie każdy posiada takie urządzenie w domu. Do dość prostych czynności zalicza się również wymiana uszczelek. Trzeba jednak wziąć pod uwagę indywidualne możliwości, a ponadto zastanowić się, czy nie lepiej zaoszczędzić czas, decydując się na usługi hydrauliczne, które świadczy wiele firm.

Podłączanie sprzętu domowego – czy zawsze jest proste?

Podłączanie sprzętu domowego wydaje się prostą czynnością, ale w rzeczywistości trzeba mieć rozeznanie w rodzajach instalacji, a także metodach ich podłączania, aby potem nie było problemów ze słabo spływającą wodą lub niekontrolowanymi wyciekami. Dlatego w usługi hydrauliczne wpisuje się montaż wanny lub brodzika. Na własną rękę można za to zainstalować zmywarkę lub pralkę. Umocowanie kranu nie wydaje się trudne, ale jeżeli bateria znajduje się w ścianie, wówczas poziom trudności wzrasta, ponieważ wymiana kranu wiąże się z koniecznością kucia ściany, a także wymaga większej wiedzy na temat podłączania urządzeń.

Zatkane rury z trudnym dostępem

O ile do instalacji zlewu czy też umywalki zwykle ma się swobodny dostęp, to w przypadku brodzików i wanien często jest znacznie utrudniony ze względu na ich zabudowę. Tylko hydraulik dysponuje odpowiednią wiedzą, umożliwiającą przetkanie systemu kanalizacyjnego w sposób skuteczny i nie wywołujący przy okazji uszkodzeń lub ograniczający je do minimum. W takich sytuacjach warto sięgnąć po usługi hydrauliczne ekspertów i skorzystać np. z oferty www.hydropomoc.pl. Wykwalifikowana kadra specjalistów zajmuje się m.in. udrażnianiem trudnodostępnych rur, które potrafią przysporzyć sporo kłopotów.

Wykonanie i przebudowa instalacji

Instalacja hydrauliczna jest jednym z podstawowych projektów związanych z budową domu. Zaprojektowanie i wykonanie instalacji powinno zostać od razu powierzone fachowcom, ponieważ powstałe wady wcześniej czy później dadzą o sobie znać i trzeba będzie ponieść koszty jej przebudowy. Warto postawić na usługi hydrauliczne z najwyższej półki zamiast radzić się lub powierzać to zadanie hydraulikom amatorom. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i czas. Gdy konieczna jest przebudowa instalacji ze względu na remont i planowane zmiany w kuchni czy łazience, również nie próbuj dokonywać zmian samodzielnie. Hydraulik podpowie najkorzystniejsze rozwiązanie, a następnie je wdroży tak, aby wszystko działało jak należy.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz