1
Opublikowany 11 grudnia 2016 autor Joanna KumpińKowalska w Inspiracje
 
 

Alternatywa dla bożonarodzeniowej choinki

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Chętniej otwieramy swe serca na innych, nasze myśli są cieplejsze, nawet wnętrza naszych domów przechodzą metamorfozę i mienią się różnokolorowymi światełkami, pachną piernikiem i igliwiem, jaśnieją blaskiem świec. Charakterystycznym elementem świątecznych dekoracji jest niewątpliwie choinka. Bywa jednak tak, że mimo szczerych chęci i sentymentu do bożonarodzeniowego drzewka z różnych powodów musimy zrezygnować z typowej choinki. Jej nieobecność nie przekreśla jednak szansy na wyjątkowość świąt. Drzewko można zastąpić i za pomocą dekoracji stworzyć alternatywną choinkę, która z pewnością stanie się tematem rozmowy w czasie wigilijnej wieczerzy.

Co zamiast typowej choinki?

Modną tablicówkę chętnie wykorzystywaną w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim można ubrać w bombki, łańcuchy, włosy anielskie, co tylko nam się wymarzy.  Ozdoby można narysować kredą (nie zważając na talent plastyczny, wszak narysowane kredą elementy zawsze można poprawić lub narysować od nowa), przykleić, ozdobić narysowaną choinkę pomponami, proporczykami lub wykonać jej kontur ze światełek.

   świąteczne dekoracje diy

Hołdujący eko trendom mogą skorzystać z darów natury i użyć patyczków, mchu, szyszek, żołędzi. To raczej niewielkich rozmiarów drzewko można zmultyplikować i ustawić na parapetach, kominku czy półkach z książkami. alternatywa dla tradycyjnej choinki

świąteczne dekoracje

Wielbiciele książek raz w roku mogą zmienić ich stałą lokalizację i z biblioteczki przenieść je w inne miejsce tworząc oryginalną, pełną ciekawej treści choinkę. Dla wzmocnienia efektu, ułożone z książek drzewko można przyozdobić bombkami lub łańcuchem.

pomysł na choinkę z książek

Każdego łasucha z pewnością zachwyci choinka … na talerzu. Z jedzenia, niekoniecznie tego wigilijnego można wyczarować niesamowite kształty. Warzywa, owoce, pierniki czy inne ciasteczka doskonale nadają się do stworzenia oryginalnej kompozycji kształtem przypominającej choinkę.

choinkowe wypieki

Ograniczona przestrzeń, raczkujące dziecko, rozbrykany kot czy pies już nie muszą być wymówką do tego, by rezygnować z choinki. Wystarczy odrobina kreatywności i trochę chęci, by wyczarować w swym domu oryginalne drzewko, które świetnie wpisze się w świąteczny klimat.

źródło zdjęć: funkyjunkinteriors.net, thexerxes.com, lollyjane.com, asimplelifeafloat.blogspot.de, freshideen.com, pinterest.com, tinkerbell240677.tumblr.com, mistrzbranzy.pl, tipy.interia.pl, eufloria.limanowa.pl, wielodzietni.org


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja