0
Opublikowany 24 września 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jak wybrać najlepszy dywan dziecięcy?Dywan w pokoju dziecka może zarówno pełnić rolę dekoracyjną, jak również może być praktyczną przestrzenią do zabawy i wypoczynku. O czym powinniśmy pamiętać przy doborze najlepszego dywanu do pokoju dziecięcego?

 

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy do pokoju dziecięcego warto wybrać dywan. Z jednej strony jest stylowym i pożytecznym dodatkiem, z drugiej jest narażony na zabrudzenia i wymaga dodatkowej pracy przy sprzątaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że dywan w pokoju dziecka ma wiele zalet, dlatego warto zdecydować się na jego zakup.

Zalety dywanu w pokoju dziecięcym:

  • stanowi atrakcyjną dekorację
  • daje większy komfort podczas przebywania na podłodze
  • może być podłożem do różnych zabaw
  • ociepla podłogę w pomieszczeniu
  • wygłusza pomieszczenie
  • amortyzuje ewentualne upadki

W sklepach można znaleźć szeroką gamę różnych modeli dywanów przeznaczonych specjalnie do pokojów dziecięcych. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego modelu!

Dywan do pokoju dziecka – jaki rozmiar i kształt wybrać?

Pierwszą kwestią, o której warto pomyśleć podczas poszukiwania dywanu do pokoju dziecięcego, jest jego rozmiar oraz kształt. Dywan może zarówno pokrywać większość powierzchni podłogi, jak również może obejmować tylko jej fragment.

Gdy chcemy zdecydować się na większy dywan, wtedy najlepiej dopasować go rozmiarowo i kształtowo do wymiarów pomieszczenia. Gdy z kolei poszukujemy mniejszego modelu, możemy wybrać dywan o dekoracyjnym kształcie okrągłym czy owalnym.

Jaki typ dywanu wybrać do pokoju dziecięcego?

Druga ważna sprawa dotyczy typu dywanu przeznaczonego do pokoju dziecięcego. Czy lepszy będzie model tkany na płasko, a może wprost przeciwnie – dywan shaggy, czyli włochacz?

Do pokoju małego dziecka lepiej zdecydować się na dywan o niższym runie, ponieważ wtedy maluch będzie mógł łatwiej się na nim bawić. W dywanie o wysokim runie, na przykład w dywanie shaggy, mogą łatwo zgubić się różne drobne zabawki i inne elementy. Dywan z długim włosiem będzie utrudniał też zabawę samochodzikami albo klockami. Taki dywan lepiej nada się do pokoju starszego dziecka, które już nie bawi się na podłodze.

Dywan w pokoju dziecięcym powinien być miękki i przyjemny w dotyku, dlatego lepiej zrezygnować z modeli tkanych na płasko czy też z dywanów ze sztywnych, twardych przędz. Zamiast nich lepiej wybrać modele z przędz, które dają przyjemne w dotyku runo, na przykład poliestru. Im będzie ono gęstsze, tym dywan będzie bardziej komfortowy dla dziecka.

Gdy dziecko jest alergikiem, unikajmy dywanów z wełny, która może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Zamiast nich lepiej zdecydować się na modele wykonane z antyalergicznych włókien syntetycznych.

Wzornictwo dywanów dla dzieci – co wybrać?

Gdy spojrzymy na oferty w sklepach oferujących dywany, możemy zauważyć, że asortyment modeli przeznaczonych do pokojów dziecięcych jest bardzo szeroki. Warto więc dobrać dywan tak, aby zarówno zdobił pomieszczenie, jak również pasował do gustu dziecka.

Do pokoju dziewczynki często wybierane są dywany w kolorach pastelowych, z motywami roślinnymi lub zwierzęcymi. Do pokoju chłopca można z kolei zakupić dywan z wzorem przypominającym tor wyścigowy czy boisko piłkarskie. Dla dziewczynki i chłopca doskonałym wyborem może być też dywan przypominający miasto, rzut domku dla lalek, plażę albo farmę – wtedy może służyć jako podłoże do różnych zabaw.

Do sprawdzenia swojej kolekcji dywanów dziecięcych oraz innych typów dywanów zaprasza sklep Carpet Zone działający w Kielcach. Więcej informacji o jego asortymencie można znaleźć na stronie internetowej: www.carpet-zone.pl.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe