18
Opublikowany 22 lipca 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Łazienka na poddaszu Tubądzin colour pop greenTen wpis to foto reportaż dzień po dniu z prac w łazience na poddaszu
Panowie fliziarze w ciągu 10 dni ukończyli swoje prace, wykazując się pełnym profesjonalizmem, i nie da sie im czegokolwiek zarzucić. Łazienka kolorystycznie bardzo odważna soczysta zieleń płytek tubądzin z kolekcji colour pop, green, podkreślona śnieżno białymi płytkami gładkimi, oraz ze strukturą wklęsłych kropek idealnie współgrając z ciemną płytką podłogową.
Projek i wizualizacje naszej łazienki przedstawiłem w poprzednim wpisie “aranżacja wizualizacja łazienki”.

Dzień 1

Przygotowania,gruntowanie ścian, hydroizolacja przeciwwilgociowa wnęki prysznicowej.
Konieczna była zmiana wymiarów wnęki prysznicowej ponieważ brodzik będzie miał wymiary 100×80 a wnęką miała 85 cm szerokości. Zmiane dokonali przyklejająć płyty kartonowo-gipsowe na ściance od komina. Panowie musieli również poprawić wewnętrzną szpaletę okna po stronie zawiasów, a w zasadzie całkiem skuć tynk i zrobić tak by płytka się zmieściła.
Zabrali się również za uzbrojenie wanny w nóżki i syfon.

Dzień 2

Rozpoczęli od szlifowania narożników płytek pod kątem 45 stopni, Trochę mieli pracy gdyż nie brakuje w naszej łazience narożników.
Pierwsze płytki na ścianach, wyłożyli część wc łazienki, zabudowę geberita i moją konstrukcję na stelażami bidetu i wc z półką, którą podnieśli nieco do góry by spasować całe płytki. Obłożyli też pionowe kolumienki z wnęką na podświetlenie taśmą led.
Obrobili płytkami futrynę drzwi wejściowych do łazienki. Niestety w naszym przypadku mieli z tym trochę zabawy, gdyż nie mamy regulowanych futryn drzwiowych, konieczne było obłożenie wokoło drzwi po 5 cm płytki, a do tego szlifowanej w narożnikach.
Dniówkę zakończyli na ścianie na której będzie lustro.

Dzień 3

Wykleili płytkami wnęke prysznicową i pozostałe ściany części łazienkowej. Za wanną nie dawaliśmy płytek na ścianie.

Dzień 4

Panowie dzisiaj wyłożyli komin na około, wstawiając piękne dekory, osadzili i obudowali bloczkami ytong 5cm wannę i przeniesli przyłącze do pralki woda + kanalizacja bliżej ściany by schowały się w grubej na 30 cm szafce, która będzie wisieć wzdłuż ściany pod lustrem.

Dzień 5

Ułożyli paski dekoracyjne na ściance w części wc obok okna, gdzie będzie mała umywalka i małe lustro.

Dzień 6

Dziś fliziarze dokończyli wnękę z umywalką przy oknie, obrobili szpalety okna, osadzili parapet.
Wykonali dwie półeczki z płyt kartonowo gipsowych, które będą oklejone płytkami – dekorami. Jedna półka na kosmetyki pod prysznicem, a druga w tyle wanny.
Musieli również nadłożyć gipsu na skosach, ponieważ dojechali płytkami do skosów lecz zostało około centymetra przestrzeni między płytą gipsową a płytką ceramiczną, głupio by to wyglądało się zdecydowaliśmy nadłożyć tynkiem gipsowym by zrównać powierzchnie.
Na koniec wyłożyli zabudowę wanny płytkami, zostawiając wnękę od dołu, gdzie będzie podświetlenie wanny paskiem ledowym.

Dzień 7

Przyszła kolej na podłogę. Płytki podłogowe są ciemnie, wręcz czarne, z delikatną strukturą antypoślizgową.
Dziś panowie fliziarze wyłożyli całą podłogę płytkami podłogowymi gres szkliwiony p-grey Tubądzin colour. .

Dzień 8

Prace wykończeniowe, a przede wszystkim wniesienie i montaż lustra o długości 2,5 metra. Wkleili również lustro nad umywalką.
Sposób montażu lustra w płytkach: wklejali pasy szerokości ok 10 cm co kilkanaście cm, by zlicować lustro z płytkami na ścienie.

Dzień 9

Fugowanie, silikonowanie połączeń ściana podłoga, ściana sufit, w narożnikach, montaż miski wc podwieszanego, silikonowanie wokoło luster.

Dzień 10

Ostatnie prace kończące układanie płytek ceramicznych w łazience. Panowie zostawili po sobie idealny porządek, wszystko umyli, posprzątali pokój w którym mieli wszystkie narzędzie itp. niemożna im niczego zarzucić, spisali się na medal.
A oto efekt końcowy po pracach fliziarzy:

I tu skończyła się praca panów Fliziarzy, teraz moja kolej na dopieszczenie łazienki.
Muszę założyć gniazdka elektryczne, włączniki światła. Zaplanowane mam dwa włączniki schodowe, jeden komplet odpowiedzialny za możliwość włączania światła głównego z korytarza i wnętrza łazienki tuż obok drzwi, a druki zestaw włączników schodowych przy lustrze, dające możliwość zapalania i gaszenia światła nad lustrem z części z wanną i zaraz przy drzwiach wejściowych.
Muszę też wykonać konstrukcję we wnęce prysznicowej gdzie zainstaluje oświetlenie górne halogenowe prysznica (12v), wentylator a w konstrukcji rury spiro odprowadzające wilgoć i zapachy do wentylacji z części wc i części łazienkowej.
Muszę zakupić płytę kartonowo-gipsową o szerokości 9mm i przykleić w wolne miejsce nad płytkami przy suficie by zlicować z płytkami. Pasek ten będzie pomalowany szarą farbą. Jak wykonam te czynności a następnie pomaluję łazienkę będą dopiero mógł określić że prace w łazience dobiegły końca.

 

Zobacz relację z wykonania konstrukcji suchej zabudowy


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl