1
Opublikowany 23 listopada 2014 autor Brygida Wiechetek w Inspiracje
 
 

Lampy do niskich pomieszczeńW pomieszczeniach mieszkalnych z nisko usadowionym sufitem znacznie trudniej dobiera się oświetlenie, niż w pokojach z wysokim sufitem. Sklepy z wyposażeniem meblowym oraz dekoracyjnym prezentują różnorodne fasony lamp, ale nie wszystkie będą pasowały tam, gdzie sufit właściwie wisi nad głową.

Oświetlenie pokoju z niskim sufitem musi być praktyczne i najlepiej będzie, gdy nie będzie rzucało się w oczy pod względem formy oświetleniowej. Wszelkie lampy wiszące odpadają, bo wprowadzać będą jedynie niepotrzebny zamęt. Wisząca lampa w niskim pomieszczeniu może być powodem wielu niewygodnych sytuacji, gdy np. gdzieś się spieszymy, a po drodze trącamy ramieniem lampę, które przewody automatycznie ulegają naderwaniu. W takich sytuacjach nietrudno o zwarcie.

W niskich pomieszczeniach mieszkalnych z pewnością sprawdzi się oświetlenie punktowe. Rozmieszczone w każdym rogu sufitu tworzyć będzie nad wyraz intymną atmosferę oraz podkreśli charakter architektury. W ostateczności można postarać się także o lampę stojącą. Ma ona jednak dość ograniczony zasięg. Dobrze będzie oświetlała jedynie rejony pokoju do niej przylegające. Płaska lampa z porcelanowym talerzem także się przyda. Stylizowana na formę antyczną ładnie prezentować będzie się w pokojach gościnnych urządzanych w klasyczny sposób.


Można również zastosować nowoczesne podświetlenie konstrukcji wykonanych z płyt kartonowo gipsowych na suficie wykorzystując taśmy led,

W niskim pomieszczeniu nie liczy się ogromne natężenie światła. Lepiej oświetlać z mniejszą mocą, ale bez konieczności zagracania wnętrza niepotrzebnym sprzętem. Lamp w sklepach znajdziemy dostatek. Dobrze jest sugerować się katalogami, by dobrać właściwy fason do pokoju.

Zapraszam do galerii przykładowych wariantów oświetleniowych w niskich pomieszczeniach.

lampa do niskiego pomieszczeniaLis 23, 2014Photos: 19
 

Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów