Łóżka piętrowe są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdza się szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z niewielkim metrażem. Jeśli tylko wysokość pomieszczenia na to pozwala, warto rozważyć zastosowanie łóżka tego typu.
Łóżko piętrowe – marzenie wielu dzieci
Choć osobom dorosłym spanie na łóżku piętrowym może się wydawać mało komfortowym rozwiązaniem, to wiele dzieci z ogromnym zainteresowaniem podchodzi do tego typu łóżek. Łóżka piętrowe można spotkać na obozach i koloniach, a niektóre dzieci mają je również w swoich pokojach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:
- Łóżko piętrowe zajmuje mniej powierzchni podłogi od dwóch oddzielnych łóżek, a to pozwala znacznie bardziej ergonomicznie i funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń.
- Łóżko piętrowe może być jedynym rozwiązaniem w bardzo małych pokojach, w których nie mieszczą się klasyczne łóżka.
- Łóżko piętrowe może być również połączone z biurkiem i szafkami, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w pokoju dzieci w wieku szkolnym.
Łóżka piętrowe nie tylko dla dzieci
Myśląc o łóżku piętrowym najczęściej ma się na myśli łóżko dla dzieci, a tymczasem jest to rozwiązanie, które nadaje się również dla dorosłych. Nie jest to rozwiązanie tak popularne, jak klasyczne łóżka dla dorosłych, ale może się sprawdzić w wielu sytuacjach. Jak każde łóżko piętrowe, model dla dorosłych również pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu.
Łóżko piętrowe dla dorosłych – kiedy wybrać takie rozwiązanie?
https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/lozko-pietrowe-czy-to-dobry-pomysl-jakie-wybrac/8846/
Łóżka piętrowe dla dorosłych nie są tak popularne, jak konstrukcje dla dzieci, ale również mogą się sprawdzić w wielu sytuacjach. Jakich?
- W schroniskach górskich, motelach i pokojach na wynajem – jeśli chcemy przystosować pokój na wynajem do jak największej liczby gości, to właśnie łóżko piętrowe będzie odpowiednim rozwiązaniem. Wielu dorosłych na co dzień nie sypia na łóżkach piętrowych, ale w czasie wycieczek i wypraw chętnie skorzystają z noclegu tego typu.
- W mieszkaniach studenckich i akademikach – łóżka piętrowe bardzo dobrze sprawdzą się również w pokojach i mieszkaniach studenckich.
- W domu lub mieszkaniu – gdy metraż jest niewielki, a musimy zapewnić komfortowe miejsce do spania dla osób dorosłych, to również możemy sięgnąć po łóżka piętrowe, ale o odpowiedniej konstrukcji.
Łóżko piętrowe dla dorosłych wcale nie musi przypominać łóżek dla dzieci. Zamiast prostego kształtu z pojedynczymi posłaniami, można wybierać spośród łóżek piętrowych dla dwóch lub dla trzech osób (podwójne łóżko na dole i pojedyncze na górze), a także sięgać po konstrukcje z sofą na dolnym poziomie, a podwójnym posłaniem na górze.
Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by nie odrzucać łóżek piętrowych w sytuacji, gdy szukamy łóżka małżeńskiego, gdyż są dostępne konstrukcje z podwójnym posłaniem na dole lub na górze łóżka oraz dodatkową funkcjonalnością, jak sofa, szafki lub biurko do komputera.
Łóżko piętrowe to tylko początek w tworzeniu ergonomicznej i sprytnej aranżacji wnętrza
Małe domy i mieszkania wymuszają na mieszkańcach kreatywność, spryt i umiejętność zagospodarowania niewielkiej przestrzeni tak, by nie tracić na wygodzie i funkcjonalności. W niewielkich pomieszczeniach niezastąpione będzie nie tylko łóżko piętrowe, ale też inne rozwiązania, jak:
- Zabudowa na wymiar – jeśli tylko możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie, to warto wziąć je pod uwagę. Tworzenie mebli na wymiar będzie odpowiednie do tego konkretnego wnętrza. Meble tego typu najlepiej zagospodarują przestrzeń, ale nie będą uniwersalne (raczej nie przeniesiemy ich do innego pokoju).
- Meble do samego sufitu – zamiast wybierać szafy i regały o wysokości dwóch metrów, lepiej sięgnąć po meble znacznie wyższe lub po nadstawki do mebli, które pozwolą stworzyć pod sufitem dodatkową przestrzeń do przechowywania.
- Jasne kolory i lekkie konstrukcje na nóżkach – zamiast masywnych i ciężkich mebli w ciemnych kolorach, warto sięgnąć po meble o smukłych kształtach, na nóżkach i w jasnych kolorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskamy efekt lekki wizualnie.
- Lustra i transparentne powierzchnie – nic tak optycznie nie powiększa przestrzeni, jak lustro oraz transparentne szkło. Zamiast sięgać po stolik z klasycznym blatem, warto wybrać model szklany, który będzie zdecydowanie bardziej subtelny. Transparentne mogą być także krzesła, które nie stracą na funkcjonalności, ale będą niemal niezauważalne.
- Schowki, wnęki i pawlacze – bywają bagatelizowane w dużych domach i mieszkaniach, ale są prawdziwymi sprzymierzeńcami małych pomieszczeń. Warto wykorzystać wszelkie zakamarki i wnęki – umieścić w nich skrytki, półki, haczyki lub szufladki, bo to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać. Przydatne są również pawlacze i półki do zawieszenia wysoko na ścianach – nie dociążą optycznie pomieszczenia, jeśli będą w kolorystyce zbliżonej do odcienia ściany, a zapewnią mnóstwo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.
- Meble kompaktowe, rozkładane, składane i wielofunkcyjne – wiele marek już od dawna dostrzega, że to właśnie meble wielofunkcyjne, kompaktowe i sprytne rozwiązania są najbardziej pożądane przez klientów, bo jednak większość osób nie ma do dyspozycji kilkuset metrów kwadratowych, lecz znacznie mniej. Właśnie z myślą o mniejszych domach i mieszkaniach powstają rozkładane stoły, składane krzesła, wysuwane blaty, stoliki z podnoszonymi blatami i wiele innych rozwiązań tego typu.
- Meble kompaktowe, rozkładane, składane i wielofunkcyjne – wiele marek już od dawna dostrzega, że to właśnie meble wielofunkcyjne, kompaktowe i sprytne rozwiązania są najbardziej pożądane przez klientów, bo jednak większość osób nie ma do dyspozycji kilkuset metrów kwadratowych, lecz znacznie mniej. Właśnie z myślą o mniejszych domach i mieszkaniach powstają rozkładane stoły, składane krzesła, wysuwane blaty, stoliki z podnoszonymi blatami i wiele innych rozwiązań tego typu.
Łóżko piętrowe oraz odpowiednie meble o wysokiej funkcjonalności to rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca i urządzić przestrzeń tak, by była funkcjonalna i stylowa. Warto sięgać po takie rozwiązania, bo dom powinien być maksymalnie komfortowym miejscem.