1
Opublikowany 9 czerwca 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Idealny odkurzacz piorący dla firmy sprzątającej (2018)Firmy sprzątające coraz częściej stawiają na tzw. odkurzacze piorące. Nie może ten fakt dziwić. Przedsiębiorstwo, które utrzymuje się z zapewniania czystości w innych firmach, musi móc pochwalić się zadowalającymi efektami. Zwykłe odkurzacze nie zapewnią wymarzonego efektu czystości, co jest związane z za słabą siłą ssącą takich urządzeń oraz ograniczeniem się jedynie do odkurzania.  Nowoczesne urządzenia odkurzająco-piorące dodatkowo rozmiękczają i rozpuszczają brud, dzięki czemu wraz z wodą łatwiej zostaje on usunięty. Sprawdźmy, jaki będzie idealny odkurzacz piorący dla firmy sprzątającej.

 

W jakim celu firma sprzątająca powinna kupić odkurzacz piorący?

Zakup odkurzacza piorącego to postawienie na najwyższej jakości sprzątanie, które łączy jednocześnie dwie funkcji czyszczące: to odkurzanie i pranie. Urządzenia takie zapewniają o wiele bardziej wydajną pracę, zadowalające efekty czystości i są łatwe w obsłudze.

Mimo stosunkowo dużej wagi takich odkurzaczy, operowanie nimi nie stwarza problemu ze względu na wyposażenie w duże kółka, które zapewniają swobodne i komfortowe sprzątanie.

Odkurzacz piorący to urządzenie, które podnosi prestiż każdej firmy sprzątającej, zwiększa zaufanie w oczach kontrahenta i zapewnia wysoką czystość. Profesjonalne odkurzacze piorące przeznaczone są przede wszystkim do czyszczenia dywanów, tapicerek, wykładzin, wykończeń skórzanych i z innego materiału.

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący w przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, wyposażony jest w aż dwa zbiorniki. Służą one do gromadzenia wody.

Do pierwszego z nich wlewana jest czysta woda wraz z detergentem. Mieszanka ta ma być wykorzystana do procesu prania. Odpowiednia rurka wyprowadza detergent z wodą, tworząc przy tym pianę, która pokrywa powierzchnię dywanu czy tapicerki.

Woda działająca pod ciśnieniem uderza w zanieczyszczoną powierzchnię, powodując rozpuszczenie brudu. W tym momencie, odkurzacz wykorzystuje swoją pierwotną rolę, jaką jest zasysanie. Turbina ssąca dzięki specjalnej rurce, z powrotem zasysa wodę wraz z detergentem i wyciągniętym z dywanu lub tapicerki brudem.

Woda z zanieczyszczeniami odprowadzana jest do drugiego zbiornika, w którym jest przechowywana. Dzięki takiemu rozwiązywaniu, odkurzacze piorące mogą poszczycić się wysoką siłą czyszczenia i tworzeniem przyjaznych dla alergików warunków do przebywania w danym pomieszczeniu.

Co warto wiedzieć przed zakupem odkurzacza?

Zanim zdecydujemy się na zakup odkurzacza piorącego, warto nieco dowiedzieć się o tych urządzeniach. Przede wszystkim, zastanówmy się jakie głównie powierzchnie będziemy czyścić. Jeżeli bowiem sprzątanie ma dotyczyć wykładzin, dywanów czy tapicerek, to odkurzacz piorący okaże się idealnym urządzeniem, które zagwarantuje osiągnięcie wymarzonej czystości przy jednocześnie zachowanym komforcie sprzątania.

Jeżeli jednak czyszczone powierzchnie mają być drewniane, dla przykładu w firmie, w której ma odbywać się sprzątanie istnieją panele podłogowe, odkurzacz taki może okazać się niewystarczający. Urządzenie te bowiem nie są idealne do pracy z powierzchniami drewnianymi. Jednak idealnie nadają się do czyszczenia dywanów i innych materiałowych miejsc.

Parametry odkurzaczy piorących

Najważniejszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza piorącego jest jego moc, a dokładnie moc turbiny ssącej. To od tej wartości zależy, jaki stopień czystości będziemy w stanie osiągnąć. Profesjonalne odkurzacze nie powinny mieć mocy mniejszej jak 1200 W.

Działa tu zasada, wedle której im wyższa jest moc turbiny, tym bardziej sprawna praca ssawki, a co za tym idzie bardziej dokładane sprzątanie. Warto też zwrócić uwagę na rodzaje ssawek oferowane przez producenta. Idealnym wyborem będzie odkurzacz, który posiada kilka różnych końcówek, o rozmaitych kształtach.

Pozwoli to większą mobilność w dotarciu w mniej dostępnych miejscach. W przypadku odkurzaczy piorących istotne jest, by zanieczyszczona woda nie dostała się do silnika. W tym celu warto postawić na odkurzacz wyposażony w dobry filtr oraz pływak, który informuje o przepełnianiu się zbiornika. Jeżeli sprzątanie ma się odbywać na dużych powierzchniach, warto wybrać urządzenie wyposażone w pojemne zbiorniki. Uchroni to przed koniecznością częstego wymieniania i dolewania wody.

Polecane odkurzacze piorące! Ranking

Bissell Big Green 48F3ER to odkurzacz o mocy ssącej 1400W. Wyposażony jest w różnego rodzaju końcówki ssące, które umożliwiają dostęp niemal do wszystkich miejsc, nawet tych trudno dostępnych. Posiada przepływomierz, który kontroluje ilość wody pozostałą w zbiorniku.

Rozkładane ramię i duże kółka sprawiają, że urządzenie jest łatwe w operowaniu i transporcie. Odkurzacz zapewnia wysoką jakość czyszczenia i głębokie pranie.

profesjonalny odkurzacz piorący bissell

Odkurzacz przeznaczony jest pracy w raczej niewielkich i średnich powierzchniach. Zbiorniki na wodę mają pojemność 8 i 9 l.
CAR 275 Viper to jeszcze bardziej wydajny model.

Jego siła ssąca to bowiem 2000W, co zapewnia naprawdę zadowalający stopień czyszczenia. Do tego, urządzenie dysponuje wysokim podciśnieniem, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność czyszczenia. Pojemne zbiorniki na wodę zapewniają możliwość długotrwałej pracy (25 i 75 litrów).

Odkurzacz jest wytrzymały, został wykonany ze stali nierdzewnej. Konstrukcja opiera się na czterech kółkach, dzięki czemu jest wyjątkowo łatwy w prowadzeniu. W zestawie dostępna ssawka do tapicerek i dywanów.

Polecany artykuł:

Maszyny czyszczące bateryjne – wybieramy najlepsze modele!


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe