0
Opublikowany 1 sierpnia 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Mała architektura od Archipark

lawka parkowa
lawka parkowa

Przemyślane zaprojektowanie przestrzeni miejskiej pełni wielką, choć niedocenianą rolę w funkcjonowaniu społeczeństwa. Liczne badania wykazały, że w schludnym, uporządkowanym otoczeniu dużo lepiej się pracuje, odpoczywa i przyswaja bodźce. Jako producenci elementów małej architektury skupiamy się na podstawach, gdyż to właśnie elementy takie jak ławki parkowe, tablice informacyjne, stojaki rowerowe czy kosze betonowe są fundamentem funkcjonalnego zagospodarowania przestrzennego i właśnie szeroko pojętego wyrazu jakim jest mała architektura i meble miejskie.

Naszym celem jest połączenie ich funkcji użytkowej z rolą wizualną. Nierzadko wyzwaniem jest wkomponowanie urządzeń, tak by nie zaburzały naturalnej architektury przestrzeni. Efekt ten można osiągnąć poprzeożna osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów. W otoczeniu drzew, lepiej niż metalowe sprawdzą się drewniane ławki parkowe, podczas gdy elementy ze stali mogą znaleźć zastosowanie wśród nowoczesnych budynków. Działalność Archipark skupia się na tworzeniu projektów uniwersalnych modeli będących dopełnieniem przestrzeni miejskiej. Jednak niezależnie od tego czy chodzi o ławki w parku, stojaki na rowery czy kosze na śmieci, projekt i wykonanie elementu zawsze musi zapewniać maksimum komfortu użytkownika.

stojak na rowery

Obok estetyki i wygody, ogromne znaczenie dla projektantów ma zapewnienie wysokiej funkcjonalności miejskich urządzeń. Doskonałym przykładem są stojaki rowerowe. Konieczne jest zapewnienie ich użytkownikom łatwego dostępu, lecz jednocześnie muszą wpasować się one w często dość ograniczoną przestrzeń, ważna jest więc oszczędność
miejsca.

Zarówno ławki parkowe drewniane bądź betonowe, stojaki na rowery, jak i każdy inny element małej architektury musi cechować się trwałością, odpornością na eksploatację i naturalne czynniki wymagającego lokalnego klimatu. Gwarancją tych cech jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów m.in
stali zwykłej i nierdzewnej oraz nowoczesnych technik produkcji jak cynkowanie stali czy malowanie elektrostatyczne. W ofercie znajdują się produkty zróżnicowane pod względem wzornictwa, materiałów i ceny.Istnieje również możliwość stworzenia projektów indywidualnych dla potrzeb klienta oraz wyceny gotowych projektów.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe