3
Opublikowany 27 października 2012 autor Jaroslaw Wejda w Blogroll
 
 

Inspiracje: Jadalnia w wielkim stylu – meble Jacob Furniture


Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie inspiracjom jadalnianym pochodzącym z firmy Jacob Furniture. Te ekskluzywne i nie spotykane nigdzie wcześniej meble z pewnością nadadzą specjalnego, wytwornego charakteru naszym wnętrzom. Ich stylistyka wzorowana jest na dawnych meblach pałacowych dzieki czemu stanowią prawdziwą ozdobę pomieszczeń. Meble prezentują się naprawdę okazale. 

1) Chateau Beauvais – 24700 zł (zestaw obejmuje stół, 4 krzesła normalne, 2 krzesła z podłokietnikami oraz witrynę)

“Uszlachetnienie klasycznej jadalni potrafi dać nieoczekiwane efekty. Nie tylko wzbogaca doznania estetyczne, ale także wprowadza dawną atmosferę. Wszyscy więc ci którzy chcą zaprosić do swojego wnętrza historyczny splendor i majestat, nie tracąc jednocześnie współczesnego charakteru docenią uniwersalność proponowanego przez nas zestawu Natchnienie.

Dominującym elementem zestawu jest oryginalny stół, ustawiony na dwóch bazach, składających się z esowato wygiętych nóg, które wykończono zdobieniem w formie lwich łap. Pozostałe elementy zestawu wzbogacają subtelne dekoracje, które podkreślają szlachetne linie mebli. Przeszklone powierzchnie zapewniają wrażenie lekkości, zaś oryginalności dodaje nadstawka o profilowanym gzymsie, zdobionym pośrodku ornamentem. Jest on powtórzony także w wykończeniu górnej krawędzi kredensu.”

 

– Stół (366-117-80) – 6400 zł

– Krzesło (62-80-119) – 1400 zł

– Krzesło z podłokietnikiem (64-80-119) – 1500 zł

– Witryna (182-55-234) – 9700 zł

– Bufet dół (179-51-106) – 5900 zł

– Lustro (142-4,5-109) – 1900 zł

– Konsolka (137-50-86) – 2900 zł

*podane powyżej wymiary to długość-głębokość-szerokość

 

2) Palais Royale – 24300 zł (zestaw obejmuje stół, 4 krzesła normalne, 2 krzesła z podłokietnikami oraz witrynę)

“Barok francuski, doprowadził do powstania stylu majestatycznego, ciężkiego, wręcz monumentalnego, rozwijającego się za panowania Ludwika XIV. Zdobienia, inspirowane często motywami rzymskimi, takimi jak woluty, muszle, wieńce, łapy zwierząt, podporządkowane były zawsze symetrii osi poziomej lub pionowej. Kontury mebli zrywały ze sztywnością i statyczną powściągliwością klasycyzmu, ustępując miejsce nieśmiałym jeszcze wygięciom.

Jadalnia Palais Royale inspirowana jest właśnie stylem Ludwika XIV. Meble łączą w sobie majestatyczne piękno i łagodny dynamizm. Komoda oraz etażerka zostały zaprojektowana tak, by podkreślić linie wertykalne i horyzontalne. Na nich bowiem opiera się podział na poszczególne segmenty mebli. Lekko zaokrąglone kontury dolnych partii wysubtelniają przedmioty. Podobną rolę spełniają ręcznie wykonywane ornamenty dekoracyjne, odnoszące się do świata roślinnego. Motywem przewodnim zdobień stał się wirujący liść, przedstawiany w rozmaitych perspektywach. Jego swobodny ruch przywodzi skojarzenia z lekkością i dynamiką.

Zdobienia wykonano z dbałością o szczegóły. Delikatnie profilowanie blatu stołu podkreśliła intarsjowana obwódka. Również roślinne motywy zdobnicze na blacie wykonano techniką intarsji. Zarówno nogi stołu, jak i kabriolowe nogi krzeseł zakończono charakterystyczną podwójną wolutą. Ten motyw powtarza się także w innych miejscach. Dopełnieniem motywu wolutowego jest, wspomniany wyżej, ornament w formie roślinnej.”

 

 

– Stół – 6000 zł

– Krzesło – 1400 zł

– Krzesło z podłokietnikiem – 1500 zł

– Witryna – 9700 zł

– Bufet dół – 5500 zł

– Lustro – 1900 zł

[starratingmulti id=1 tpl=12]


Zródła: Jacob-furniture.com


Jaroslaw Wejda