0
Opublikowany 6 czerwca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak wybrać meble wypoczynkowe w roku 2017? 7 poradTo zaskakujące, jak często podejmujemy decyzję o kupnie mebli wypoczynkowych bez namysłu, pod wpływem chwili. Te drogie meble nie tylko mają ogromny wpływ na wygląd i atmosferę domu, ale także na Twoje zdrowie.

Stworzyliśmy więc dla Ciebie krótką listę rekomendacji, które pozwolą Ci na wybranie najlepszych mebli wypoczynkowych w roku 2017.

Jaki jest główny grzech klientów kupujących wypoczynki, komplety wypoczynkowe i wszelkiego rodzaju inne meble wypoczynkowe? Sugerowanie się wyłącznie wyglądem. Choć wygląd jest oczywiście niezwykle ważny, w końcu kupione przez nas za spore pieniądze meble powinny się nam podobać, istnieje wiele innych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Zapoznaj się z naszą listą porad, dzięki którym nie popełnisz błędu przy zakupie mebli wypoczynkowych.

Solidność przede wszystkim

Bez względu na rok – pod tym względem nic się nie zmienia. Meble wypoczynkowe zwykle zdobią nasze salony przed długie lata. W tym czasie na ich wygląd może negatywnie wpłynąć wiele czynników zewnętrznych – od wilgoci, przez plamy, czy odgniecenia. Bez względu na to, czy wolisz meble skórzane, czy tkaninę, postaw na jakość. Właśnie o jakość jako najważniejszą cechę i punkt wyjściowy opierają swoje produkty niektórzy polscy producenci mebli wypoczynkowych.

Nie zawsze oznacza to konieczność wybrania najdroższej oferty. Zapoznaj się z opiniami w internecie, zwłaszcza tych klientów, którzy posiadają swój komplet już od jakiegoś czasu – im dłużej, tym lepiej.

Meble modułowe wciąż w cenie

Wielu klientów mebli wypoczynkowych zmaga się z problemem niewielkiej przestrzeni. Dodatkowo, w niektórych domach często zmienia się liczba domowników, przyjmowani są goście, którzy nocują. Jeśli wszystkie te okolicznością dotyczą także Ciebie, koniecznie rozważ zakup mebli modułowych. Takie meble dają Ci nieograniczone wręcz możliwości modyfikacji, dzięki którym stworzysz pokój wypoczynkowy Twoich marzeń. Dodatkowo, ich ceny zwykle są całkiem atrakcyjne. Pamiętaj jednak, by najpierw upewnić się o ich jakości.

Sofa rozkładana – praktyczność przede wszystkim

Podobną praktyczność zapewniają sofy rozkładane – kolejny rodzaj mebli wypoczynkowych, którego popularność ciągle rośnie. W dzień – stanowi centrum rodzinnego życia, w nocy – zapewnia dodatkowe miejsce do spania.

Kanapy dla niskich i dla wysokich

Rozmiar kanapy to bardzo ważny i, niestety, bardzo często pomijany aspekt. Dopiero po zakupie wielu przekonuje się, że kanapa nie zapewnia komfortowego odpoczynku domownikom. Należy pamiętać, że kanapy płytkie dobrze sprawdzają się w przypadku osób niskich. Z kolei w przypadku osób wysokich lepsze okazują się kanapy z głębokim siedziskiem, które zapewnia oparcie pod plecy.

Wielki powrót szezlongów

Poza praktycznością, kolejnym trendem nabierającym w ostatnich miesiącach rozpędu jest specjalizacja mebli. Osoby posiadające więcej przestrzeni chętnie kupują dziś meble w celu spełnienia jednej, zwykle bardzo konkretnej potrzeby. Właśnie w tym można upatrywać powrotu szezlongów – klasycznych mebli wypoczynkowych. Takie meble świetnie przystosowane są do spoczynku w pozycji półleżącej. Doskonale sprawdzają się jako miejsce spoczynku dla kobiet karmiących piersią.

Regulowane zagłówki – dla zdrowia i wygody

Elastyczność w doborze oparcie idealnego dla każdej osoby zapewniają regulowane zagłówki. Zagłówki zapewniają wygodę i pomagają w utrzymaniu zdrowej sylwetki w trakcie korzystania z sofy, czy kanapy. Warto więc wybrać mebel, który takie posiada. Co ciekawe, niektóre sofy, które nie posiadają takiej dogodności w standardzie, mogą zostać zmodyfikowane w celu dodania zagłówka za dodatkową opłatą.

Praktyczne dodatki

Producenci mebli wypoczynkowych oferują też wiele ciekawych dodatków, które sprawią, że użytkowanie meble będzie jeszcze przyjemniejsze. Wśród nich znajdziesz m.in. skrytki zamontowane w oparciach bocznych, schowki na pilota, a nawet wejścia USB. Dokładniej przeanalizuj swoje potrzeby i dobierz dodatki, które będą służyć Ci przez długi czas.

Czy myślisz o zakupie mebli wypoczynkowych? Co sądzisz o naszych rekomendacjach? Czy dodałbyś coś do tej listy? Daj nam znać w sekcji komentarzy!


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz