1
Opublikowany 26 sierpnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Podnośniki elektryczne – niezastąpione podczas prac w pomieszczeniach


Energooszczędne, ekonomiczne, bezpieczne, przyjazne środowisku – podnośniki z napędem elektrycznym zawsze sprawdzają się podczas robót na wysokościach. Szczególnie w zamkniętej przestrzeni, bo w odróżnieniu od spalinowych są ciche, kompaktowe i łatwiejsze w manewrowaniu.

Podczas prac na wysokości – konserwatorskich, instalacyjnych czy wykończeniowych, wybór bezpiecznego, niezawodnego podnośnika jest kwestią kluczową. W obiektach zamkniętych równie ważny wydaje się rozmiar maszyny – umożliwiający choćby łatwe manewrowanie w niewielkiej przestrzeni czy bezproblemowy przejazd przez drzwi o standardowych wymiarach. Ułatwieniem w maszynach nowego typu jest również niebrudzące ogumienie, dzięki któremu podnośnik można wykorzystywać podczas instalacji czy montażu w reprezentacyjnych budynkach, takich jak teatr, sala widowiskowa, a także halach produkcyjnych przemysłu spożywczego, gdzie czystość i higiena są kwestiami priorytetowymi. Aby umożliwić pracę w trudno dostępnych miejscach, w wielu maszynach zastosowano też ręczne przedłużenie pomostu. Kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze modelu jest więcej, przecież równie istotne wydają się standardy bezpieczeństwa. Pod tym kątem wyróżniają się podnośniki z serii LE, ES i RS firmy JLG:

http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/podnosniki-nozycowe/podnosniki-nozycowe-elektryczne/

Ponieważ prace na wysokości wiążą się zawsze z ryzykiem, zaufanie renomowanemu producentowi wydaje się najrozsądniejszą opcją. JLG działa na rynku od 40 lat, dostarczając na place budowy podesty ruchome, zwyżki i ładowarki teleskopowe. To właśnie założyciel firmy – John L. Grove zaprojektował pierwszy w historii podnośnik koszowy, a i później konstruktorzy nie osiedli na laurach: w 2006 JLG wprowadziło największy na świecie podnośnik samobieżny. Dziś firma ma w ofercie maszyny o napędzie elektrycznym na przednie koła, który zwiększa możliwości swobodnego manewru, a dodatkowo pozwala wydłużyć cykl roboczy. Układ napędowy z podwójnym cyklem pracy umożliwia uniknięcie przerw, a zatem zapewnia zwiększoną wydajność pozwalającą na szybszą realizację zleceń. Również zużycie płynów hydraulicznych w maszynach nowego typu zostało ograniczone do minimum, podnośniki są więc bardzo oszczędne

Modele JLG z serii LE charakteryzuje udźwig do 450 kg i wysokość platformy do 12,9 m. Niezastąpione podczas prac w pomieszczeniach wydają się także dwa aspekty: zero hałasu i całkowity brak spalin. Przyjazne środowisko pracy pozwala zwiększyć komfort operatorów, którzy pracują wydajniej, tym bardziej, że sterowanie maszyną jest proste – dzięki wyważonej konstrukcji podnośnik jest w pełni stabilny nawet na wzniesieniu do 25%. Konstrukcja zwyżek jest kompaktowa, ale jednocześnie wytrzymała. Wielokrotnie testowane i poddawane licznym modyfikacjom maszyny w efekcie są praktycznie bezawaryjne, co pozwala ograniczyć częstotliwość przeglądów.

Bezpieczne, bezawaryjne, oszczędne i łatwe w obsłudze, podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym wydają się niezastąpionym rozwiązaniem podczas prac wewnątrz budynków.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz