0
Opublikowany 31 marca 2015 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Najciekawsze trawniki – czyli jak ubrać swoją przestrzeń w zieleńZieleń wokół nas ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Krótki spacer w ciągu dnia lub chociażby rzut oka na zieloną przestrzeń za oknem koi, odpręża, dodaje sił na kolejne godziny podczas nawet najbardziej męczącego dnia.

Mieszkańcy małych miast i wsi nierzadko nie doceniają uroków bliskiego kontaktu z naturą. Świeże powietrze, łąki, las powszednieją, są przecież na wyciągniecie ręki. Mieszczuchy zaś łakną każdego zielonego kawałka niekiedy uciekając się do małych ogrodowych tricków. Nieskomplikowanym i, co najważniejsze, szybkim sposobem na wykreowanie pięknej, zielonej przestrzeni wokół siebie jest położenie trawy z rolki. Jeśli tylko mamy kawałek wolnego miejsca wokół domu, gotowa trawa może w prosty sposób zmienić go w zieloną oazę.

Zielony trawnik w jeden dzień

Trawa z rolki o idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o zielonym dywanie z pięknej trawy w krótkim czasie. Gotowy trawnik, co często jest dużym zaskoczeniem dla właścicieli ogrodów, można uzyskać już w kilka godzin bez wcześniejszych żmudnych i pochłaniających czas zabiegów. Kto korzysta z takiego systemu? Zlecenie założenia trawnika z rolki to usługa osiągalna zarówno dla osób prywatnych, które chcą uporządkować powierzchnię wokół domu po budowie, czy remontach i chętnie wybierana również przez klientów instytucjonalnych.

Firmy korzystające z naszej pomocy przy założeniu trawnika z rolki przykładają dużą wagę do swojego wizerunku. Dbają nie tylko o pomieszczenia wewnątrz budynku i jej czysto marketingową identyfikację wizualną, ale również zwracają uwagę na estetykę przestrzeni wokół niego. Zadbany trawnik to wizytówka firmy, budzi pozytywne emocje, podświadomie buduje dobre skojarzenia – mówi Ewa Adamek z serwisu grasslandfarms.pl

Pozytywna zielona energia

Przykładem takiego rozwiązania jest trawnik założony przed poznańskim Zamkiem podczas Ethno Port Poznań Festiwal 2014. Zamiast betonowego dziedzińca festiwalowiczów przybywających na zamkowe imprezy witał przepiękny soczysty, równy, zielony dywan. I choć wydawać by się mogło, że takie działania nie mają nic wspólnego z pierwotnym charakterem imprezy, poświęconej koncertom, pokazom filmowym, spotkaniom i warsztatom, to właśnie takie rozwiązania doskonale wpisują się w klimat festiwalu, budują pozytywną przestrzeń i przyjazną atmosferę wokół wydarzenia. Nie sposób sobie bowiem wyobrazić, by ktokolwiek mijając niespodziewanie pojawiający się zielony przepiękny trawnik nie poczuł się lepiej i nie uśmiechnął się na ten widok.

Z podobnym sukcesem założone zostały trawniki np.: wokół urzędów, na stadionach, czy plantach.
W każdym przypadku decyzja o położeniu trawy z rolki okazywała się udanym rozwiązaniem, które sprawdziło się w praktyce w stu procentach. Zadbana, ładnie zaaranżowana zielona przestrzeń wokół nas ma duży wpływ na nasz komfort życia na co dzień. Warto o tym pamiętać
i świadomie kreować wokół siebie nawet najmniejsze zielone wyspy. Sprawdzone i łatwe w realizacji rozwiązania, jak trawa z rolki z pewnością nam to ułatwią.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz