Opublikowany 12 listopada 2015 autor Artykuł Nadesłany w Recenzje
 
 

Niezwykła minikoparka Wacker Neuson Dual PowerMinikoparka to maszyna dość często spotykana na małych budowach i ulicach miast. Kompaktowy, zwrotny pojazd, który bez problemu porusza się tam, gdzie nie wcisną się duże koparki. Jednakże, mimo tych niewątpliwych zalet, rzadko uchodzi ona za pojazd, który może imponować.

A jednak…

Czegoś takiego dokonał Wacker Neuson, niemiecki producent lekkiego sprzętu budowlanego
(http://www.machineryzone.pl/uzywany-sprzet/1/minikoparki.html).
Na tegorocznych targach budowlanych Intermat w Paryżu jego minikoparka 803 Dual Power otrzymała złoty medal w konkursie Intermat Innovation Awards. To wielkie wyróżnienie zawdzięcza niezwykłemu systemowi podwójnego napędu.

Wacker Neuson opracował dla koparki 803 o masie poniżej tony alternatywny system napędu, jak dotąd jedyny w swoim rodzaju. Pierwotnie minikoparka była wyposażona w trzycylindrowy silnik wysokoprężny Yanmar.

W wersji Dual Power do koparki jest dołączony z tyłu, jak przyczepka, oddzielny moduł elektrohydrauliczny. Jednostka elektrohydrauliczna HPU8 umożliwia wyłączenie silnika spalinowego i przejście na całkowicie elektryczne zasilanie bez emisji spalin. Ten tryb pracy jest czystszy i oszczędniejszy, przeznaczony przede wszystkim do pracy wewnątrz budynków.
Przy pracy na zewnątrz można łatwo przełączyć zasilanie na klasycznego diesla.

Zalety ?

Zaletą tego rozwiązania jest elastyczność zastosowań maszyny, którą można dopasować do warunków na budowie. Dzięki temu, że moduł elektrohydrauliczny jest odrębny i umieszczony na zewnątrz obudowy, masa i wielkość maszyny z podwójnym napędem w porównaniu do klasycznych rozwiązań nie zwiększa się i nie odbija się negatywnie na komforcie pracy i jazdy.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz