0
Opublikowany 6 czerwca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dlaczego warto wynająć ładowarkę teleskopową? Poznaj porady eksperta

ładowarka teleskopowa
ładowarka teleskopowa

Inwestycja budowlana to zawsze ogromne przedsięwzięcie. Niezależnie od tego czy budujemy dom czy budynek przemysłowy, na pewno czeka nas dużo pracy. Co zrobić żeby maksymalnie zoptymalizować plac budowy? Zastąpić wiele maszyn budowlanych jedną ładowarką teleskopową. Poznaj opinię eksperta.

Ładowarka teleskopowa – najbardziej uniwersalna maszyna, na Twoim placu budowy

Plac budowy to zawsze bardzo zatłoczone miejsce. Wiele maszyn budowlanych i osób do ich obsługi, potrafi wprowadzić niemałe zamieszanie. A co jeśli można tego uniknąć? Ładowarki teleskopowe to urządzenia łączące w sobie zalety takich maszyn jak: wózki jezdniowe, podnośniki koszowe, ciągniki rolnicze i inne. Wypożyczenie ich wszystkich na pewno byłoby znacznie kosztowniejsze i trudniejsze do opanowania logistycznie. Wypożyczając jedną ładowarkę teleskopową oszczędzamy: czas, miejsce i pieniądze. Dodatkowo nie musimy martwić się o specjalistów do obsługi tego sprzętu, ponieważ wystarczy tylko jeden wyszkolony operator ładowarki teleskopowej.

Ładowarki teleskopowe są maszynami roboczymi, które doskonale sprawdzają się w przemyśle budowlanym, rolnictwie, przy produkcji drewna oraz na przykład do podnoszenia ludzi. Najczęściej wybieranym osprzętem dodatkowym do ładowarek teleskopowych są:

  • widły do palet oraz łyżki ładowarkowe,
  • chwytaki do bel,
  • kosiarki do trawy i zamiatarki,
  • platformy robocze
  • pługi, agregaty uprawowe, siewniki i inne osprzęty do zadań rolniczych.

Postaw na zwrotność

Ładowarki teleskopowe to prawdopodobnie jedne z najbardziej zwrotnych maszyn budowlanych. Ich niewielkie rozmiary, sprawiają, że są w stanie dotrzeć nawet do miejsc z trudnym dostępem oraz wykonać wyjątkowo precyzyjne zadania. W niektórych ładowarkach istnieje dodatkowa możliwość pochylenia kabiny do dołu oraz do góry. Zapewnia to lepszą widoczność w trakcie wykonywania różnych prac, na przykład podnoszenia ładunku.

Dlaczego lepiej wynająć niż kupić ładowarkę teleskopową?

Chociaż te maszyny są niepozorne ich cena może wahać się od sześćdziesięciu do nawet ponad stu tysięcy złotych. W perspektywie budowy domu, to naprawdę dużo. Tym bardziej, że typy sprzęty nie są tak łatwe w sprzedaży jak na przykład samochody. Ładowarkę teleskopową zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć. Szczególnie, że większośc firm oferuje nie tylko wynajem na godziny, ale również całe dnie, a nawet tygodnie. Co ciekawe nawet wiele firm budowlanych nie posiada własnościowych  ładowarek tylko wynajmuje je od sprawdzonych firm.

Podział ładowarek teleskopowych:

Ładowarki teleskopowe dzieli głównie ze względu na ich konstrukcję i sposób jazdy. Wyróżniamy dwie grupy:

Ze względu na:

– konstrukcję podwozia: kołowe sztywnoramowe i kołowe przegubowe,

– konstrukcę nadwozia: nieobrotowe i obrotowe.

– Rodzaj napędu zespołu jazdy z hydrostatyczno-mechanicznym napędem zespołu jazdy,

Podział ze względu na sposoby zmiany kierunku jazdy:

Ze względu na sposób jazdy:

  • manewrowanie 4 kołami (wszystkimi)
  • kierowanie tylko dwoma  przednimi kołami,
  • kierowanie maszyną na ukos, za pomocą tzw. “ruchu kraba”

Artykuł powstał na zlecenie firmy Kyn-Pol – Wynajem ładowarek teleskopowych


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe