0
Opublikowany 16 maja 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Okna z Małopolski. Jakość i piękno na każdy wymiarFronton – krakowski producent nowoczesnych okien, to grupa inżynierów oraz fachowców, którzy od prawie 30 lat wprowadzają innowacyjne technologie do produkcji okien.

Jak kupić dobrej jakości okna?

Współcześnie produkowane okna znacznie się różnią od tych, które montowane były w domach i mieszkaniach 10, 20 czy 50 lat temu. Postęp, zarówno w doborze i obróbce materiałów, jak i w nowatorskim projektowaniu budynków i elementów wykończenia sprawił, że także okna stały się doskonałe technicznie – są nie tylko wytrzymałe na warunki atmosferyczne, energooszczędne, ale także piękne.

Warto jednak wybrać produkty doświadczonego producenta, który cieszy się uznaniem na lokalnym rynku oraz wcześniej poznać zalety poszczególnych rozwiązań technologicznych.

Na co zwrócić uwagę?

Okna można zamówić w dowolnym momencie, ale warto to zrobić zanim zaczną się prace wykończeniowe, zwłaszcza gdy okna mają mieć nietypowe kształty i wymiary i gdy korzystamy z usługi montażu. Niedobrze jest, gdy okna długo leżą na placu budowy, bo nie da się ukryć, że kuszą złodziei.

Jeśli zamawiane okna mają być zamontowane w nowym budynku, wskazówką przy wyborze wymiarów będzie projekt. Wystarczy przynieść go do punktu sprzedaży okien, chociaż sam dostawca okien często wysyła na budowę specjalistę, który jeszcze upewni się, że rozmiary są właściwe.

Przed samym kupnem warto zastanowić się, z jakiego materiału mają być zamówione okna, jaką funkcję dodatkową mają spełniać (oszczędność energii, zaostrzone bezpieczeństwo użytkowania, odporność na włamania) czy jaki kolor ramy będzie odpowiedni.

 

Okna plastikowe, aluminiowe czy drewniane?

 

Okna plastikowe należą do jednych z najczęściej wybieranych przez klientów. A to za sprawą licznych cech, które czynią je przystępnymi cenowo i uniwersalnymi. Producent okien zazwyczaj oferuje je od ręki, jeśli nie muszą mieć indywidualnych kształtów. Zwykle okna plastikowe dostępne są w białej ramie, chociaż na życzenie klienta firma może wykonać ramy kolorowe czy w drewnopodobnej okleinie.

Popularne są też modele wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe. Okna plastikowe są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w montażu, a do ich konserwacji wystarczy zwykła woda z detergentem, którą zmyjemy powierzchniowe zabrudzenia.

 

 

Okna ze stopów aluminium to kolejne lekkie, wytrzymałe okna, dodatkowo odporne na korozje, które mają wszechstronne zastosowanie w budownictwie. Co ważne dla wielu inwestorów, mogą mieć dowolny kształt i wymiary. Są niezwykle estetyczne, dlatego bardzo często używane przy wykańczaniu budynków użyteczności publicznej o charakterze reprezentacyjnym.

 

Okna drewniane przez wiele lat wypierane były przez modele z PCV, jednak obecna technologia pozwala na wykonanie bardzo trwałych okien z drewna, które mogą mieć dowolne kształty i wymiary: od najmniejszych świetlików, po duże przeszklenia.

Okna drewniane mogą być malowane, lakierowane, a nawet rzeźbione, dzięki czemu mają luksusowy charakter oraz znakomicie komponują się z innymi drewnianymi elementami budynku z zewnątrz oraz z wyposażeniem wnętrza. Są niezwykle szczelne oraz znakomicie wygłuszają dźwięki, mogą mieć funkcje antywłamaniowe. To zdecydowanie najładniejsze okna dostępne na rynku.

Montaż i gwarancja

Klient, który wybierze okna od dobrego producenta nie musi martwić się o ich jakość, jednak posiadanie pisemnej gwarancji zawsze poprawia komfort psychiczny. Pamiętać jednak należy, że aby skorzystać z gwarancji na okna, muszą być one prawidłowo zamontowane ściśle wg wskazań producenta i przez doświadczonych pracowników budowlanych.

Przy niewłaściwym montażu nawet najdroższe i najwyższej jakości okna mogą nie spełniać swojej funkcji. Kupując okna można jednak skorzystać także z opcji montażu – to świetne rozwiązanie niezależnie od tego czy budujemy mały domek, czy jesteśmy dużym inwestorem.

Polecany producent

Klienci z Krakowa oraz okolicznych miejscowości na terenie Małopolski cenią sobie firmę Fronton – producenta okien drewnianych, plastikowych, aluminiowych oraz okuć okiennych. Fronton działa na rynku od 1989 roku i stale ulepsza swoje produkty, tak by wykorzystywać najnowsze technologie i zadowolić najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów. Niezależnie od wybranego rodzaju okna, producent gwarantuje, że będą trwałe, piękne i oszczędne.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz