5
Opublikowany 11 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Jak ożywić białe wnętrza – podstawy aranżacji wnętrz

białe wnętrza -aranżacje
białe wnętrza -aranżacje

Białe ściany już od wielu lat są symbolem klasyki i elegancji. Także dzisiaj białe aranżacje są bardzo popularnym trendem w architekturze wnętrz. Szukając inspiracji przeglądamy magazyny, katalogi oraz strony internetowe. Biały kolor, chociaż jest piękny i ponadczasowy bywa niestety nudny i monotonny. Dobrym rozwiązaniem jest ożywienie aranżacji poprzez dodanie odrobiny innych barw.

Skandynawskie trendy

Zdjęcia pięknych białych przestrzeni możemy znaleźć w całym Internecie. W większości są to aranżacje tworzone przez projektantów wnętrz. Charakteryzuje je wszechobecna biel, prostota i naturalne dodatki, a mimo to zachwycają i inspirują. Często meble w takich projektach są z tak zwanego „odzysku” lub popularnych meblarskich sieciówek. Dodatki to głównie rośliny, kontrastujące narzuty, lustra i obrazy. Dodatkowo możemy spotkać w takich pokojach meble oraz przedmioty DIY (do it yourself) np. samodzielnie przemalowane na biało ramy, ręcznie szyte poduszki lub popularne stoliki wykonane z palet. Niski koszt i efektywność takich projektów zachęca wiele osób do remontu lub urządzenia na nowo własnych przestrzeni. Jednak czy na pewno jesteśmy w stanie sami urządzić mieszkanie jak z Pinterestu?

Poproś o pomoc projektanta wnętrz

Zatrudnienie projektanta wnętrz w tym przypadku jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wiemy czego oczekujemy i mamy konkretny pomysł na przestrzeń, dobrze jednak jeśli skonfrontujemy to z realiami naszego mieszkania i budżetem jakim dysponujemy. Projektant wnętrz nie tylko nam doradzi jak daną aranżację dostosować do naszych warunków ale także podpowie praktyczne rozwiązania. Chociaż bardzo minimalistyczne wnętrza wyglądają imponująco, pamiętajmy że mogą być mało użyteczne. Na zdjęciach często możemy zobaczyć piękne sypialnie złożone jedynie z ogromnego łózka, stolika i fotela. Mimo iż projekt jest piękny, w praktyce jednak może być kłopotliwy, bo gdzie w takim przypadku przechowywać ubrania jeśli nie posiadamy garderoby? Co zrobić z naszą imponującą kolekcją kosmetyków lub książek? Dobrze jest poprosić o pomoc architekta wnętrz który designerski projekt dostosuje do naszych potrzeb i możliwości.

Diabeł tkwi w szczegółach

Biel jest idealną bazą do wprowadzania kolejnych barw do domu. W szczególności w małych pomieszczeniach kolorowe ściany mogą być problematyczne, białe wnętrze powiększają optycznie przestrzeń, a ulubione kolory możemy wykorzystać dobierając różne dodatki. Świetnym rozwiązaniem będą kolorowe krzesła, poduszki, dekoracje oraz rośliny. Takim sposobem można przełamać monotonną biel. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest też połączenie bieli z szarością, beżem, a nawet czernią. Takie rozwiązania dają nam nieskończenie wiele możliwości zmiany wystroju, dodatki możemy wymieniać dowolnie bez konieczności zakupu nowych mebli i przemalowywania ścian.

Białe aranżacje wnętrz zawsze są bardzo dobrym rozwiązaniem, świetnym sposobem na ich ożywienie jest też zainwestowanie w ciekawe oświetlenie. Na rynku dostępnych jest wiele pomysłowych lamp i systemów oświetleniowych które potrafią zmienić charakter całego pomieszczenia.

Jeżeli uważasz że przydało by Ci się wsparcie profesjonalisty, zapraszamy do kontaktu z profesjonalistami od aranżacji wnętrz firmą DreamDesign z Krakowa.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz