0
Opublikowany 9 września 2019 autor Izabela Krzyczkowska w Blog
 
 

Powrót aksamituTrendy w urządzaniu wnętrz muszą odpowiadać różnym gustom i potrzebom. Mebli nie wymienia się co roku. Dlatego ważny jest uniwersalizm i ponadczasowość. Aksamit spełnia powyższe wymagania. Jest kojarzony z wytwornym stylem pałacowym. Ponownie pojawia się trendach meblarskich.

Wyznacznik statusu

Dawniej welur był bardzo luksusowym materiałem. Wykonane z niego fotele lub kanapy były wyznacznikiem elegancji i dobrego gustu domowników. Ważna zaletą weluru jest wygoda, miękkość. Producenci zachwalają go jako idealny materiał obicia tapicerskie. Jeszcze kilka lat temu meble z aksamitnym obiciem były drogie, co ograniczało liczbę klientów zainteresowanych ich zakupem. Niektórzy projektanci wnętrz uważają, że moda na welur nie przeminęła nigdy, bowiem to materiał, który bez względu na upływający czas wygląda wspaniale i elegancko. Jest synonimem luksusu, a jednocześnie nie powoduje uczucia przepychu. Obecnie welur jest często stosowany w wykończeniach mebli , ale w dalszym ciągu jest uznawany za materiał elegancki, który nadaje meblom specjalnego uroku i wyjątkowy charakter pomieszczeniu. Zaletą aksamitu jest to, że doskonale wygląda we wszystkich stylach wnętrzarskich, zwłaszcza w: retro i skandynawskim. Dodaje klasy i szyku. Jeżeli ktoś chce odświeżyć salon i dodać jakiś element, który przełamie dotychczasowy styl salonu, to decyzja o zakupie sofy z weluru będzie strzałem w dziesiątkę. Meble welurowe to doskonała alternatywa dla osób , które z różnych powodów nie chcą mieć w domu mebli skórzanych, a szukają czegoś równie eleganckiego, pięknie prezentującego się w salonie, stylowego i trwałego.

Piękne barwy

Połyskujący welur zwraca uwagę w aranżacji pomieszczenia. Nie tylko dlatego , że sofa, czy fotel stoją najczęściej w centralnym miejscu pokoju, ale dlatego, że wyróżniają się pośród innych elementów wyposażenia – wprowadzają nieco ekstrawagancji i przełamują monotonię. Najmodniejsze barwy weluru: to różnorodne odcienie błękitu, szmaragd, zielony, rubinowy, granatowy, brązowy, a nawet tak rzucające się w oczy kolory jak: żółty, czy pomarańczowy. Dzięki intensywnej barwie następuje ożywienie wnętrza, dodanie energii. Mieszkanie lub dom powinny być miejscami odpoczynku – śmiały akcent kolorystyczny sprawia,że domownicy odzyskują spokój i radość życia nawet po ciężkim dniu. Przełamanie stylizacji jednym elementem pojawia się w wielu projektach wnętrz i polecają go wybitni projektanci wnętrz. Intensywna barwa sofy, czy fotela z pewnością doda uroku. Nawet jeżeli kolor po pewnym czasie znudzi się lub po remoncie i malowaniu nie będzie pasował do ogólnego wystroju pokoju, to nie trzeba wyrzucać sofy lub fotela, wystarczy zmienić obicie. Znacznie mniejsze koszty, a efekt ten sam.

Wygoda na co dzień

Dla wielu klientów najważniejszym kryterium wyboru mebli nie jest kolor, czy dopasowanie do pomieszczenia , ale wielkość i wygoda. Welur zwany inaczej aksamitem lub pluszem to miękki i miły w dotyku materiał. Posiada okrywę włókienniczą, zwaną włosową. Ma delikatną teksturę , która uprzyjemnia wypoczynek i zagwarantuje pełen komfort. Egzemplarze dodatkowo pikowane stanowią piękne zdobienie. Welur jest trwały. Tradycyjny splot daje gwarancję pięknego wyglądu mebla przez długie lata. Sofa lub fotel będą wyglądały jak nowe. Welur jest łączony z mieszankami przeciwpożarowymi, dzięki temu mebel jest odporny na ogień. To gwarancja bezpieczeństwa dla użytkownika. Niedopałek papierosa, który upadnie na taką kanapę nie spowoduje gigantycznego pożaru. Zaletą mebli welurowych jest łatwość w czyszczeniu. Wadą jest podatność na wytarcia i odplamienia. Do czyszczenia mebli tapicerowanych nie wolno używać rozpuszczalników, wybielaczy i bardzo silnych detergentów , ponieważ mogą trwale uszkodzić materiał i nasze meble nie będą prezentowały się tak elegancko. Takie meble czyści się specjalnymi środkami, w małej ilości wody. Wystarczy polać zbrudzone miejsce, zostawić na jakiś czas, a pozostałości preparatu przetrzeć ściereczką lub delikatną szczoteczką.


Izabela Krzyczkowska