0
Opublikowany 19 lipca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Co robić w weekend na działce nad jeziorem?Czasem zdarza się tak, że posiadamy wymarzoną działkę nad jeziorem, jednak podczas regularnych przyjazdów nad nią zaczyna nam brakować pomysłów na nieszablonowy wypoczynek. Nie każdego cieszy naprzemienne odpoczywanie na leżaku i kąpiel w jeziorze – czasem czujemy, że w ten sposób marnujemy cenny czas. Specjalnie z myślą o takich osobach przygotowaliśmy osiem propozycji aktywności podczas pobytu na własnej działce nad jeziorem.

1.Stwórz ogródek

Być może tego nie wiesz, ale dbanie o rosnące warzywa i owoce może świetnie odprężać. Dodatkowo otrzymujemy własne i ekologiczne jedzenie, bez chemii. Ziemie położone na działkach nad jeziorem są zazwyczaj bardzo żyzne i świetnie nadają się pod uprawę roślin.

2. Grill zawsze na tak

Grillowanie to sposób na spędzenie wolnego czasu, który pokochali Polacy. Nic dziwnego – smażone kiełbaski, wieczór oraz napoje chłodzące sprawiają, że możemy się w pełni zrelaksować i zapomnieć na chwilę o troskach życia codziennego. Możesz wybudować swojego własnego grilla z kamieni, bądź zakupić odpowiedni w sklepie.

3. Pomost

Jeżeli mamy dostęp do wody to koniecznie musimy zastanowić się nad wybudowaniem odpowiedniego pomostu. Będziemy mogli się na nim opalać, łowić ryby czy też wchodzić do łódki lub rowerka wodnego. Skoki do wody również będą wtedy ułatwione.

4. A może ruch na świeżym powietrzu?

Działka nad jeziorem to dobre miejsce, aby zbudować boisko do piłki siatkowej plażowej czy badmintona. Musimy jednak pamiętać, by tak zabezpieczyć boisko, aby ciągle nie biegnąć w stronę wody po piłkę. Chłód i delikatny wiatr od wody sprawiają, że upał nie jest tak odczuwalny i spokojnie można pograć w jakąś grę zespołową. Nie zapomnijmy jednak o kremie z filtrem – ruch sprzyja szybkiemu opalaniu.

5. Własny biznes?

Jeżeli jezioro, nad którym mamy działkę, jest popularne wśród wczasowiczów, to możemy spróbować na tym zarobić. Wypożyczalnia rowerków wodnych, parking dla samochodów czy smażalnia ryb to takie biznesy, gdzie wkład na początku jest niewielki, a inwestycja może się szybko zwrócić.

6.Spotkania z przyjaciółmi

Mieszkasz w mieście i tam masz większość znajomych? Zaproś ich do siebie na działkę nad jeziorem. Na pewno będą Ci bardzo wdzięczni, a Ty spędzisz wolny czas w wesołym gronie. Możecie rozpalić ognisko, popływać czy nawet potańczyć. Niech każdy przyniesie ze sobą jakiś prowiant i dobra impreza murowana.

7.Wędzarnia

Urządź własną wędzarnię! Ostatnim czasem budowa takiej konstrukcji opanowała polskie podwórka. Któż bowiem nie lubi wędzonej kiełbaski czy też boczku. Niestety w sklepach rzadko spotyka się wędliny i mięso wędzone tradycyjnymi metodami. Teraz możesz to zrobić sam i cieszyć się zdrowym jedzeniem, bez dodatkowych konserwantów i ulepszaczy smaku.

8. Planszówki na pochmurne dni

Będąc na działce nad jeziorem warto zgromadzić tam różne gry planszowe, karty do grania czy puzzle. Są świetną rozrywką na te dni, kiedy nie będziemy mogli wyjść na zewnątrz. Rozwijają naszą spostrzegawczość oraz sprawiają, że osoby w nie grające szybko się integrują. Są idealne zarówno podczas spotkań towarzyskich w gronie przyjaciół, jak i na spokojne wieczory rodziców z dziećmi.

Działka nad jeziorem daje wiele możliwości i na pewno każdy znajdzie sposób, aby ciekawie na niej spędzać czas. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, by niemalże każdy weekend był spędzony w inny, interesujący sposób.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz