Opublikowany 29 września 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Oświetlenie ma znaczeniePodstawowy i niewątpliwie jeden z najważniejszych obowiązków pracodawcy stanowi zapewnienie pracownikom odpowiednich i komfortowych, a przede wszystkim ergonomicznych warunków pracy, dzięki którym poszczególne osoby będą mogły w pełni wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Wyposażenie wnętrza w określone sprzęty i przedmioty jest szczególnie istotne dla pracowników biurowych, spędzających zdecydowaną większość swojego czasu w niewielkich, ciemnych pomieszczeniach za biurkiem i przed komputerem.

Wpływ oświetlenia na pracownika

Niezwykle ważnym elementem urządzania, przygotowania oraz wyposażenia każdego miejsca pracy jest przede wszystkim wybór odpowiedniego oświetlenia, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie poszczególnych pracowników i wykonywanie obowiązków zawodowych. Naturalne oświetlenie w postaci promieni słonecznych, wpadające do środka zwykle jest niestety niewystarczające, stąd też koniecznością staje się wykorzystanie sztucznego światła w postaci oświetlenia górnego (głównego) oraz oświetlenia miejscowego. Oświetlenie biurowe ma bowiem ogromny wpływ nie tylko na zdrowie pracowników i ogólne ich samopoczucie, ale również koncentrację, samokontrolę, wydajność, chęć działania czy pozytywne nastawienie do pracy. Co więcej wybór odpowiedniego oświetlenia, w tym również tzw. dekoracyjnego, daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacji wnętrza, stworzenia w pomieszczeniu wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery dla potencjalnych klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych czy podkreślenia prestiżu i silnej pozycji firmy na rynku.

Rodzaje oświetlenia biurowego

Podstawowym i najważniejszym źródłem światła w pomieszczeniach biurowych jest tzw. oświetlenie górne czyli popularne świetlówki liniowe bądź nowoczesne lampy sufitowe. Dodatkowo w biurach, szczególnie dużych korporacji bądź prywatnych firm właściciele, dyrektorzy oraz menedżerowie chętnie wykorzystują w swoich pomieszczeniach eleganckie i stylowe lampy podłogowe, które nadają wnętrzu przytulności oraz niepowtarzalnego, specyficznego stylu. W innych pomieszczeniach biurowych doskonale natomiast sprawdzają się przyciągające uwagę gości lampy ścienne czy innowacyjne oświetlenie ledowe mające na celu wyeksponowanie określonych elementów wyposażenia pomieszczenia. Należy także pamiętać o wyposażeniu każdego biurka w niewielkie, lekkie oraz ruchome lampki biurowe, które ograniczają zmęczenie oczu oraz umożliwiają wykonywanie bardziej precyzyjnych czynności, wymagających dużej koncentracji ze strony pracownika.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz