1
Opublikowany 15 listopada 2017 autor Joanna KumpińKowalska w wyposażenie
 
 

Grzejniki, które rozgrzeją nie tylko otoczenie, ale i emocje

Rynek produktów dziecięcych kojarzony w pierwszym momencie z zabawkami i odzieżą dla dzieci, tak naprawdę ma do zaoferowania znacznie więcej. Coraz silniej swoją pozycję zaznacza sektor wyposażenia wnętrz z licznymi propozycjami mebli, farb, tapet, dywanów, tekstyliów i rozmaitych akcesoriów dla dzieci. To jednak nie koniec. Uwadze projektantów nie umknęła również branża grzewcza. Zgodnie z czym, doskonałym uzupełnieniem wystroju dziecięcego pokoju będzie grzejnik. Ale nie taki zwykły, stary poczciwy żeberkowy kaloryfer, a nowoczesny, designerski grzejnik w modnej kolorystyce i o ciekawym kształcie.

Oto trzy grzejniki, które rozgrzeją nie tylko otoczenie, ale i emocje.

Dla miłośników przyrody

Niegdyś kaloryfery udawały, że ich nie ma we wnętrzach. Chowały się za obudową, zakrywały firanką lub wcielając się w rolę kameleona – kolorystycznie wtapiały w ścianę.

W przypadku kolekcji Schema, kaloryferowy kamuflaż jest zupełnie zbędny. Oferta trzech fantastycznych grzejników w kształcie morsa, kota lub ptaszka zupełnie zmienia dotychczasowy obraz systemów grzewczych. Propozycja Schema to doskonałe połączenie aspektów praktycznych z designem, który zdaje się puszczać do nas oko, bo przyznać trzeba, że jak na grzejniki forma jest dość zaskakująca. Nie powinniśmy się tu jednak obawiać przerostu formy nad treścią. Aluminium z jakiego zostały wykonane grzejniki charakteryzuje się wysokim przewodnictwem oraz niską podatnością na korozję, co w warunkach łazienkowych ma szczególne znaczenie. Grzejniki zachwycają nie tylko wyglądem, ale również wydajnością cieplną i jakością wykonania.

nowoczesne grzejniki dekoracyjne

ozdobne grzejniki ścienne

Dla fanów lego

Ze stereotypem nieatrakcyjnych i nudnych instalacji centralnego ogrzewania zrywa również Scirocco. To włoska firma, która słynie z produkcji kaloryferów o innowacyjnych i niebanalnych kształtach. Jednym z jej flagowych produktów jest Bric – kaloryfer, którzy wyglądem przypomina klocek lego. Konstrukcja, która gwarantuje ciepło skrywa w sobie miedziane rurki przykryte aluminiowym korpusem. Ale nie to jest najciekawsze. Projektant Marco Baxadonne postanowił zaskoczyć fanów lego umożliwiając im łączenie poszczególnych elementów grzejnika przy pomocy podwójnych łączników, które mają wmontowane. Dzięki temu można łączyć części tworząc grzejnik o kształcie, jaki najbardziej nam odpowiada.

grzejnik ścienny w kształcie klocków lego

grzejnik jak klocki

Dla kreatywnych

Czas na kolejne świetne połączenie najwyższej klasy wzornictwa z technologią grzewczą, tym razem w wykonaniu Claudio Colucci. Projektant stworzył nietypowy w formie grzejnik o nazwie Runtal Puzzle składający się z poziomych paneli grzewczych, które są jednocześnie tablicami o dwojakiej funkcji. Można po nich pisać kredą i przyczepiać magnesy. Dziecko może na nim zostawiać notatki, rysować, stworzyć coś w rodzaju mooadboard czyli tablicy inspiracji lub utworzyć jedyny w swoim rodzaju album wspomnień ze zdjęciami, pocztówkami i drobiazgami przywiezionymi z wakacji. Konstrukcja podtrzymująca tablicowe panele powstała z rurek wykonanych z chromowanej stali lub lakierowanego proszkowo tytanu. Kaloryfer dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Swoim wyglądem i możliwościami kreatywnego wykorzystania niewątpliwie przyciąga uwagę, jednak nie zapominajmy, że to nie tylko designerska propozycja do dziecięcego pokoju, ale przede wszystkim praktyczne źródło ciepła.

ozdobny grzejnik do pokoju dziecka  nowoczesny grzejnik łazienkowy

designerskie grzejniki łazienkowe

Najwyższy standard, design, obok którego nie da się przejść obojętnie, nowatorskie rozwiązania i technologia gwarantująca wydajność i energooszczędność – zestaw cech, za które designerzy karzą sobie słono płacić. Mimo iż niejedno dziecko z pewnością byłoby szczęśliwe mając taki grzejnik, nie jest to jednak propozycja dla każdego rodzica. Do tego dochodzą obawy, że przecież dziecko w końcu “wyrośnie” z takiego grzejnika i trzeba będzie go wymienić na odpowiednik w bardziej konwencjonalnym stylu. Jeżeli jednak spojrzymy z nieco innej perspektywy, to zauważymy, że zaproponowane grzejniki są jak dzieła sztuki użytkowej – bardzo praktyczne, a jednocześnie piękne i stylowe. Idąc tym tropem można pokusić się o stwierdzenie, że sztuka się nie starzeje, ale z czasem zyskuje na wartości. Może więc nie warto się martwić, że po latach grzejnik wyda się infantylny, ale docenić, że jest się posiadaczem niezwykle oryginalnego przedmiotu, który wnosi niebanalny klimat do wnętrza.

 

źródło zdjęć: design-radiator.co.uk, archidesignclub.com, archiexpo.com, architonic.com, pl.pinterest.com, trendir.com


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja