0
Opublikowany 22 listopada 2019 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Wywóz odpadów niekomunalnych

wywóz odpadów
wywóz odpadów

Wywozem i utylizacją odpadów zajmuje się wiele prywatnych przedsiębiorstw na ternie większości gmin w Polsce. Chociaż znakomita większość usług wywozowych dotyczy transportu i utylizacji odpadów komunalnych wykonywanych przez miejskie przedsiębiorstwa czystości, to warto zapoznać się z ofertami wywozu innych firm.

Nie tylko odpady komunalne

Większość osób korzysta jedynie z usług wywozu odpadów komunalnych oferowanych przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, aczkolwiek często produkujemy opady, które nie mogą być wywiezione i zutylizowane przez tego rodzaju firmę. Dotyczy to przede wszystkim wywozu gruzu oraz innych odpadów budowlanych i remontowych. W takiej sytuacji należy zająć się odpadami we własnym zakresie m.in. poprzez skorzystanie z oferty prezentowanej przez prywatną firmą wywozową.

Wywóz odpadów

Każde z przedsiębiorstw w zależności od możliwości ustala zakres obsługiwanych na terenie gminy odpadów. Wywóz może obejmować tak różne kategorie odpadów jak:

– gruz,
– opady budowlane,
– odpady remontowe,
– odpady przemysłowe,
– odpady zielone,
– ziemia,
– szambo i inne nieczystości płynne.

Ponadto część z firm może świadczyć usługi z zakresu likwidacji nielegalnych wysypisk śmieci. Usługą, na której wykonanie można zawsze liczyć jest wywóz gruzu a Katowice – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-katowice są również obsługiwane przez firmę świadczącą taką usługę. Jak wygląda skorzystanie z oferty?

Wywóz w praktyce

Przed skorzystaniem z wywozu w celu usprawnienia załadunku i zmniejszenia kosztów wywozu można wypożyczyć kontenery Katowice są obszarem, gdzie nabyć możemy kontenery o rozmiarach od 5 do 7m3. Dla klientów o mniejszych wymaganiach część przedsiębiorstw oferuje tzw. torby big bag. Koszt skorzystania z usługi wypożyczenia będzie uzależniony przede wszystkim od rozmiaru interesującego nas pojemnika oraz od rodzaju odpadów, które będą w nim transportowane. W przypadku każdej firmy najtańszą usługą jest wypożyczenie kontenera do przewozu gruzu. W przypadku wywozu m.in. mieszanych odpadów budowlanych koszt będzie o kilkadziesiąt procent wyższy. Niemniej jednak nie można określić całkowitego kosztu wywozu na podstawie cennika. Jako że usługi wywozowe są logistycznie skomplikowanym i niejednolitym zobowiązaniem każda cena będzie ustalana indywidualnie.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz