2
Opublikowany 4 października 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Taśmy LED – jak wzbogacić swoje mieszkanie światłem?

taśma led
taśma led

Dzięki odpowiedniemu i umiejętnemu zaprojektowaniu oświetlenia Twoje mieszkanie może nabrać niebanalnego charakteru, a sterując i dobierając różne rodzaje lamp możesz dowolnie zmieniać atmosferę panującą w domowym zaciszu.

Od kilku sezonów hitem są taśmy LED – czy warto je stosować w swoim domu i w jakich miejscach je zainstalować? – na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Jakie zalety?

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, który oferuje ogrom możliwości. Różnorodność kolorów diod, elastyczność i łatwość montażu czy możliwość dołączenia sterowników zmieniających natężenie, kolor a nawet częstotliwość migania światła to cechy, których trudno szukać w klasycznym oświetleniu. Ten rodzaj oświetlenia nie nagrzewa się, cechuje się długą żywotnością i oszczędnością w zużyciu energii a także łatwością montażu czy regulacji długości. To wszystko sprawia, że obecnie taśmy LED to jedno z popularniejszych rozwiązań przy dopełnianiu aranżacji wnętrz za pomocą światła.

Gdzie stosować?

Taśmy LED raczej nie są używane jako główne źródło światła a element dekoracyjny podkreślający wygląd wnętrza. Paski z diodami znajdą zastosowanie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Możesz podkleić nimi i oświetlić stopnie schodów, spód kuchennych szafek, półki w dziennym pokoju czy spód łóżka w sypialni. Wykorzystuj naturalne kształty w Twoim domu, jeśli np. masz dekoracyjną wnękę w salonie, ozdób ją światłami LED, a Twój salon nabierze nowego charakteru. Podwieszane sufity, okolice łazienkowych luster czy wanny to kolejne miejsca wprost stworzone do oświetlenia taśmami LED.

Jakie wybrać?

Oczywiście wszystko zależy głównie od preferencji kupującego, ale warto trzymać się pewnych zasad. W sypialni umieść diody o raczej ciepłej barwie i delikatnym, nienachalnym świetle. W kuchni taśmy oświetlające blaty robocze powinny być wyposażone w diody o mocniejszym i jasnym świetle. Jeśli cieszysz się nowoczesnym i odważnym wnętrzem możesz zaryzykować i wyposażyć swoje mieszkanie w bardziej szalone kolory świateł. Świetnym rozwiązaniem jest też kupienie uniwersalnych taśm LED RGB, które w połączeniu ze sterownikiem pozwolą Ci na zmianę koloru i natężenia oświetlenia zależnie od nastroju. Jeśli nie odpowiada Ci punktowe oświetlenie, które zapewniają pojedyncze diody znajdujące się na taśmie możesz zaopatrzyć się w listwy LED, w które chowa się taśmy – są one wtedy nie tylko zabezpieczone, ale również zapewniają oświetlenie paskowe.

Dlaczego warto?

Taśmy LED możesz zamontować w miejscach, których oświetlenie przy tradycyjnych metodach nie byłoby możliwe. Ten rodzaj oświetlenia jest na tyle uniwersalny, że możesz go stosować nie tylko w każdym pomieszczenie wewnątrz, ale również na zewnątrz np. do oświetlenia tarasu, podjazdu czy ogrodu. Wspomniana już wcześniej żywotność i energooszczędność to kolejne plusy tego oświetlenia. Jednak największą zaletą taśm ledowych jest możliwość wyczarowania najbardziej zwariowanych i spektakularnych aranżacji świetlnych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz