0
Opublikowany 4 czerwca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Utrzymanie parku maszynowego w firmie budowlanej – od narzędzi po żurawie budowlaneUtrzymanie parku maszynowego w firmie budowlanej to jeden z istotniejszych procesów, który umożliwia zachowanie prawidłowego stanu urządzeń, maszyn i narzędzi, marginalizując ryzyko awarii oraz kosztownych przestojów.

Wraz z rosnącymi wymaganiami inwestorów dotyczącymi efektywności oraz tempa realizowanych prac, samodzielne utrzymanie parku maszynowego okazuje się coraz trudniejszym i bardziej kosztownym zadaniem. Maszyny, narzędzia i urządzenia budowlane wymagają nowoczesnych rozwiązań serwisowych, co wpływa na koszty utrzymania całego parku maszynowego.

W przypadku wystąpienia niespodziewanej awarii naprawa sprzętu przez wykwalifikowanych serwisantów jest w stanie znacząco zaburzyć budżet firmy budowlanej, narażając ją na spore straty wynikłe nie tylko z tytułu serwisu, ale również z długiego przestoju maszyny lub urządzenia. Koszty samodzielnego utrzymania parku maszynowego wiążą się z koniecznością utrzymania własnego serwisu oraz opłacania serwisantów, co w przypadku wielu przedsiębiorstw budowlanych jest całkowicie nieopłacalne.

Firmy serwisujące sprzęt dźwigowy i inne maszyny budowlane – minimalizacja przestojów i kosztów

Wraz z rosnącymi potrzebami związanymi z utrzymaniem parku maszynowego, firmy budowlane coraz chętniej decydują się na skorzystanie z kompleksowych usług firmy serwisującej sprzęt dźwigowy. Outsourcing naprawy sprzętu lub jego modernizacji wpływa na zachowanie odpowiedniej wydajności podczas usuwania awarii. Profesjonalni serwisanci w sposób optymalny wykorzystają nowoczesne rozwiązania technologiczne nie tylko do eliminacji skutków awarii, ale także do usuwania ich przyczyn.

Na komplementarne usługi firm serwisujących sprzęt dźwigowy lub inne specjalistyczne maszyny i urządzenia budowlane składają się także realizowanie okresowych przeglądów i działań konserwacyjnych, dzięki którym konieczność naprawy sprzętu będzie wykryta odpowiednio wcześnie, co pozwoli zmniejszyć zakres uszkodzeń powstałych podczas eksploatacji wadliwych urządzeń i maszyn, ograniczając tym samym ponoszone koszty.

Wynajem maszyn budowlanych – koniec z naprawami

Innym rozwiązaniem umożliwiającym zachować przedsiębiorstwom budowlanym odpowiednią ciągłość pracy i minimalizować kosztowne przestoje, jest wynajem żurawi wieżowych lub innych podatnych na awarie urządzeń wykorzystywanych na budowach. Istnieje wiele korzyści wynikających z braku utrzymania parku maszynowego i napraw sprzętu.

Brak zakupu – brak problemu

Wynajem sprzętu budowlanego jest o wiele tańszy od jego zakupu, nie zamraża kapitału firmy, a jednocześnie abonament z tytułu wynajmu może być wprowadzony jako koszty prowadzenia działalności.

Brak konieczności utrzymania parku maszynowego

Brak utrzymania parku maszynowego to również brak kosztów magazynowania, transportu, ochrony i możliwość elastycznego dopasowania wynajmowanego sprzętu do aktualnych potrzeb firmy budowlanej.

Pełna opieka techniczna

To firmy wynajmujące sprzęt budowlany troszczą się o jego serwis oraz naprawę sprzętu. Zatrudniają one zespoły serwisantów, którzy całościowo dbają o stan techniczny urządzeń i maszyn budowlanych.

Transparentne koszty

Decydując się na wynajem sprzętu, firmie budowlanej o wiele łatwiej będzie oszacować koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu o wiele prostsze stanie się obliczanie przetargów. Co więcej, wynajmując sprzęt, przedsiębiorstwo budowlane może pożegnać się z kosztami rejestracji, nabycia wymaganych licencji oraz dokumentacji.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe