0
Opublikowany 8 listopada 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Używane wózki widłowe – tania alternatywa dla drogich maszynWózki widłowe to niezbędny element w każdym magazynie, centrum logistycznym, czy przedsiębiorstwie, które zajmuje się sprzedażą wielkogabarytowych towarów. Tylko wózki widłowe gwarantują tak komfortowe magazynowanie towarów.

Jednak, czy trzeba wydawać krocie, by cieszyć się z dobrej floty tego rodzaju pojazdów w swoim przedsiębiorstwie?

Stosunkowo wysokie ceny zakupy floty nowych wózków widłowych, spowodowały pojawienie się firm, które oferuję wózki widłowe używane. Tego rodzaju wynajem jest oferowany zarówno w postaci krótko-, jak i długoterminowej. Dzięki tak elastycznej ofercie, przedsiębiorstwa poszukującego taniego sposobu na zapewnienie wózków widłowych w swojej firmie, otrzymały interesującą alternatywę.

Używane wózki widłowe  – o czym warto pamiętać?

Warto wiedzieć, że wynajmem oraz sprzedażą używanych wózków widłowych zajmują się także sami producenci tego rodzaju maszyn. W ofercie czołowych twórców podnośnikowych wózków jezdniowych, można znaleźć wiele ciekawych ofert dotyczących wynajmu, leasingu, a także sprzedaży używanych wózków widłowych.

Jak mądrze skompletować flotę pojazdów? Najpierw należy dogłębnie poznać i określić cele wobec potencjalnej floty wózków widłowych. Pierwszym krokiem jest ustalenie, w jakim celu konkretne modele będą potrzebne w Twojej firmie i z jaką częstotliwością zamierzasz ich używać.

Przykładowo, jeśli poszukujesz zaledwie kilku maszyn, które będą używane góra przez kilka godzin dziennie, możesz rozważyć modele starsze, z wyższą liczbą przepracowanych motogodzin, ponieważ ich eksploatacja nie będzie tak wymagająca, jak w przypadku przedsiębiorstw, które zamierzają używać wózki „na pełnych obrotach”.

Czy niska cena wynajmu lub zakupu to faktycznie niskie koszty?

Wielu przedsiębiorców, którzy poszukują tanich i używanych wózków widłowych, może popełnić błąd wyboru floty złożonej z najtańszych dostępnych na rynku pojazdów. O ile optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa jest warunkiem udanego i sprawnie rozwijającego się przedsiębiorstwa, to z pozoru mądra oszczędność, może wpakować firmę w wiele problemów.

Należy pamiętać, że najtańsze wózki widłowe to zazwyczaj wysłużone pojazdy, które przepracowały ogromną ilość motogodzin, co wpływa na ich awaryjność, a także podwyższone koszty eksploatacji. W wyborze tanich i używanych wózków widłowych, warto kierować się rozsądkiem i chęcią oszczędności w momencie zakupu i dłuższej perspektywie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe