0
Opublikowany 5 kwietnia 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Wszystkie zalety sufitów typu Armstrong

sufity amstrong
sufity amstrong

Sufity podwieszane to rozwiązanie aranżacyjne, które pokochali zarówno inwestorzy w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i właściciele wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej.

Obecnie na rynku występuje wiele różnorodnych wariantów sufitów podwieszanych, różniących się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane oraz sposobem montażu. Odpowiednio dobrany do konkretnego wnętrza sufit podwieszany pozwala nie tylko ciekawie zaaranżować przestrzeń, ale również świetnie sprawdza się jako niezawodny sposób na ukrycie wad konstrukcyjnych budynku czy też nieestetycznych instalacji umieszczonych pod sufitem.

Rodzina sufitów podwieszanych Armstrong obejmuje szereg wariantów płyt, które można idealnie dopasować do każdego wnętrza. W pomieszczeniach o przeznaczeniu biurowym czy też salach przeznaczonych do nauki jak najbardziej wystarczające będzie zastosowanie płyt w zdecydowanie najpopularniejszych wariantach, takich jak Perla czy też Ultima. Gwarantują one idealnie wyważony kompromis między wysokim stopniem izolacji akustycznej a estetycznym wyglądem. Z kolei, jeżeli zależy nam na maksymalnych walorach wizualnych, warto zdecydować się na płyty z rodziny Optima bądź Sahara. We wszystkich tych najczęściej wybieranych wariantach możliwe jest dopasowanie płyty pod względem jej współczynnika pochłaniania dźwięku czy też współczynnika odbicia światła do charakteru konkretnego pomieszczenia. Również we wnętrzach, w których może wystąpić potrzeba dokładnego czyszczenia czy też nawet dezynfekcji powierzchni sufitowej, możliwe jest zainstalowanie sufitu podwieszanego Armstrong – wystarczy w takim wypadku zdecydować się na wariant Bioguard bądź Clean Room.

Sufity Armstrong posiadają również szereg dostępnych opcji, jeśli chodzi o sposoby łączenia płyt. Jeżeli akceptowalny jest dla nas montaż płyt od góry, przy którym widoczny będzie ruszt nośny, możemy zdecydować się na najbardziej popularne krawędzie typu Board bądź Tegular. Zależy nam raczej na maksymalnie jednolitej powierzchni i ukryciu rusztu nośnego? Wybierzmy raczej specjalnie wyprofilowane płyty montowane od dołu w wariancie Vector, K2C2 lub SL2. Z kolei krawędzie w opcji MicroLook zestawione z dekoracyjnym rusztem nośnym z linii Sillhouette umożliwiają uzyskanie bardzo efektownego wrażenia, że każda płyta sufitowa posiada własną, ozdobną krawędź.

W jakich pomieszczeniach najczęściej instaluje się efektowne sufity podwieszane Armstrong? Przede wszystkim należą do nich wszelkiego rodzaju wnętrza, od których dobrego wyglądu zależy pierwsze wrażenie naszych gości czy też klientów. Z tego powodu sufity podwieszane są nieodzowne w aranżacji takich pomieszczeń jak poczekalnie, sale konferencyjne czy też korytarze bądź inne ciągi komunikacyjne. Za pomocą sufitów Armstrong możemy nadać jedyny w swoim rodzaju charakter również wszelkiego rodzaju powierzchniom biurowym. Rozwiązanie to jest również idealne do wnętrz sal kinowych, widowiskowych czy też teatralnych.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe