Opublikowany 29 września 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Prywatne niebo w Twoim mieszkaniu – potencjał białego sufituDobranie odpowiedniej kanapy do pokoju, szafek kuchennych czy płytek do łazienki wzbudza wiele emocji. Remont mieszkania lub kupno nowego domu otwiera przed nami wiele możliwości i ciekawych patentów na zagospodarowanie przestrzeni. W planowaniu całego wystroju potencjał sufitu niesłusznie zostaje zamalowany białą farbą. Jak zatem na nowo odkryć możliwości tej płaskiej powierzchni nad naszymi głowami?

Sufit podwieszany – dla lubiących nowoczesny styl

Nietypowa forma przyciąga wzrok kolorami oraz oświetleniem. Podwieszany sufit skutecznie zamaskuje mankamenty wykończenia. Ukryje instalacje, przewody i nieestetycznie zwisające kable. Umiejętne wykorzystanie poziomów oraz zabawa formą pozytywnie wpływa na wyznaczenie stref w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w salonie z aneksem kuchennym czy gabinecie połączonym z biblioteczką. Prawidłowo zaprojektowany sufit stanie się prawdziwą ozdobą. Wplecenie oświetlenia LED, lamp halogenowych czy tradycyjnych żarówek na długim kablu dopełni całą konstrukcję, podkreślając charakter wnętrza.

Kolor – dla bardziej zachowawczych

Dobór koloru, który znajdzie się na suficie, to nie tylko wybór estetyczny, ale również funkcjonalny. Jasny kolor, zarówno na ścianach, jak i suficie, nada przestronności małemu pomieszczeniu. Ciemne i intensywne kolory sprawdzą się w dużych wnętrzach. Aby jednak zachować odpowiednie proporcje, na suficie powinien znaleźć się nieco jaśniejszy odcień. Złudzenia optyczne działają tu na naszą korzyść – jasny sufit w połączeniu z ciemną podłogą optycznie powiększy pomieszczenie. Sufit w ciemnych barwach stosujemy w bardzo dużych pokojach, aby uzyskać bardziej przyjazną przestrzeń.

Dekoracje – dla lubujących się w klasyce

Nowoczesny styl nie każdemu odpowiada. Do łask powracają stare techniki ozdobienia ścian stosowane od stuleci. Sztukaterie podwieszane na suficie wykonywane są ze styropianu lub gipsu. Są niezwykle łatwe w obróbce i dopasowaniu do wnętrza. Szeroki wybór i dopracowane wzornictwo podkreśli dobrze dobrane oświetlenie. Widowiskowe żyrandole klasyczne lub delikatniejsze listwy LED podkreślą złożoność ornamentów. Dodatkowo można pokusić się o estetyczne stiuki. Ten szlachetny tynk doskonale imituje wybrany przez nas kamień. Do zaprawy dodaje się pyłu marmurowego lub drobnoziarnistego piasku. Najbardziej efektowne rezultaty uzyskuje się w dużych i przestrzennych pomieszczeniach.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz