0
Opublikowany 21 listopada 2018 autor antonooowka w Wiedza budowlana
 
 

Jak nowocześnie umeblować swój dom?

nowoczesne wnętrza
nowoczesne wnętrza

Przeglądając nagłówki artykułów o stylach urządzania wnętrz można zauważyć , że słowo „nowoczesny” pojawia się w nich dość często. Słowa mają moc zwrócania uwagi czytelnika. Wyraz „nowoczesny” jest odbierany bardzo pozytywnie; oznacza postęp, dostosowanie do obecnych czasów.

Dla wielu osób wybór nowoczesnego stylu urządzania wnętrza świadczy o nastawieniu do życia- chce patrzeć w stronę przyszłości, nie przejmować się tym, co było, żyć chwilą. Styl nowoczesny ma kilka charakterystycznych cech.

Cechy charakterystyczne nowoczesnego stylu

Osoby, które decydują się na nowoczesny wystrój w domu chcą swoje wnętrze dostosować do zmieniających się upodobań i wzorów. Bardzo ważne jest dla nich to, aby wnętrze było wszechstronne, sprawiało wrażenie lekkości i przestrzenności. Meble muszą mieć oszczędną formę oszczędność formy i światło. Nowoczesne meble charakterją kontrastowe połączenia, np.; bieli z dębem szlachetnym. Biało – dębowa witryna ze forte.com.pl to elegancki wręcz wyrafinowany mebel, ale oszczędny w formie. W salonie lub w jadalni prezetnuje się znakomicie. Wnętrze dopełnia biała szafka pod telewizor z dębowym latem oraz dębowy stół. Szafkę pod telewizor powinny otaczać dwie witryny; wąska i wysoka oraz niższa i szersza. Jeżeli potrzebne jest więcej miejsca na książki i dekoracje można dokupić półki ścienne forte.com.pl w tym samym zestawieniu kolorystycznym i stworzyć regał na ścianie. Brązowo –biały zestaw imponuje prostotą formy i elegancją. Jest przytulnie i komfortowo. Nie ma wrażenia nadmiaru i przepełnienia pomieszczenia.

Światło i kolory

W nowoczesnym wnętrzu bardzo ważne jest światło, które eksponuje otwartą przestrzeń i powiększa pomieszczenie. Już nie tylko żyrandol, ale również kinkiety, taśmy ledowe i reflektorki. Światło ma korzystny wpływ na samopoczucie domowników. Dominują jasne kolory, choć niektórzy lubią dodatek wyrazistego koloru typu; turkusowy, żółty, czy czerwony, lawendowy. Ich użycie na jednej ścianie podkreśla charakter wnętrza. Oprócz farby na ścianach doskonale sprawdzają się; cegła,beton, płytki kamienne, panele ścienne, drewno. W przy takim zestawieniu kolorystycznym doskonale wyglądają białe meble z akcentem drewnianym. Biała komoda z drewnianym blatem i dwoma drewnianymi szufladami forte.com.plznakomicie wygląda, jeżeli znajduje się na niej wazon ze świeżymi kwiatami i prosta lampa. Efektowny kontrast elementów drewnianych zapewnia dwukolorowy stół; biały z blatem z jasnego drewna lub biały z szarnym blatem. Do takiego wnętrza znakomicie pasują szare, proste krzesła.

Bez dodatku bieli

Osoby, które uważają, że biały kolor mebli jest niepraktyczny, zwłaszcza w przypadku posiadania małych dzieci, bądź nie lubią białych mebli, nie muszą rezygnować z nowoczesnego stylu w swoim mieszkaniu. Oferta forte.com.pl zawiera komplety mebli do przedpokoju i salonu bez białych elementów. Eleganckie wykończenia, prosta forma sprawiają, że z poszczególnych elementów;szafa, witryna, szafka rtv, półka ścienna , stolik, komoda można stworzyć fantastyczny zestaw, który będzie elegancko prezentował się w salonie, sypialni, czy w pokoju nastolatka. Elementem który przełamuje jednolitość kolorystyczną może być kanapa w zdecydowanym kolorze, np.; żółtym, pomarańczowym, czy turkusowym. Równie dobrze będzie wyglądała sofa forte.com.pl w kolorze brązowym, szarym, czarnym lub grantowym. Zestaw mebli do przedpokoju forte.com.pl to dobry sposób na utrzymanie porządku u progu mieszkania. Drewniana szafa, panel ubraniowy, półka na buty, niewielka komoda i bardzo efektowne lustro są znakomitym wprowadzeniem do stylu urządzenia domu i prezentują się elegancko. Jest to funkcjonalne rozwiązanie dla rodziny. Osobom kochającym książki forte.com.pl poleca regał w ciemnobrązowym kolorze. Prosta forma w połączeniu z przepięknym usłojeniem drewna zachwyci niejednego miłośnika czytelnictwa. Regał może być częścią kompletu z biurkiem lub ławą, komodą, stolikiem rtv lub niewielkim wiszącym regałem na dekoracje. Szafa i witryna mają przeszklenia. Stylowości meblom dodają metalowe uchwyty w kolorze platynowego brązu, które są uniwersalne i zawsze modne.


antonooowka