0
Opublikowany 31 grudnia 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Zapachy, które czarują – zimowe świeczki zapachoweZimowe wieczory spędza się zazwyczaj w domu. Niemal każdemu kojarzą się z ciepłym kocem, gorącą herbatą lub kakao oraz aromatycznym zapachem świec. Stworzenie takiego klimatu nie wymaga wielu akcesoriów, a te najdrobniejsze są zazwyczaj jednymi z najważniejszych.

Zapach świec jest niezwykle istotny w tworzeniu zimowej atmosfery.

Jabłko i cynamon

Aromat, który występuje niemal w każdym domu podczas świąt. Doskonale nadaje się na chłodne, zimowe wieczory. Słodki zapach jabłka i intensywna woń cynamonu to idealne połączenie dla osób ceniących sobie ciepłe, a przy tym czyste zapachy. Na agatameble.pl dostępne są w formie wygodnych podgrzewaczy, które mają wiele zastosowań. Można ustawiać je bowiem samodzielnie i odpalać, dzięki czemu po całym mieszkaniu rozniesie się wyjątkowy, słodki zapach. Innym sposobem jest używanie podgrzewacza wraz z czajniczkiem. W ten sposób nie tylko mieszkanie będzie wyjątkowo pachnieć, ale i herbata będzie cały czas ciepła! Wiele osób chwali sobie także korzystanie z podgrzewaczy w kominkach. Do specjalnego kominka wstawia się podgrzewacz, który rozpuszcza wosk lub podgrzewa olejek zapachowy. Niezależnie od sposobu wykorzystania – podgrzewacze są jednym z najlepszych rozwiązań na zimę.

Wanilia czy jaśmin?

Oba zapachy są niezwykle intensywne i mają słodki charakter, choć jednocześnie różnią się od siebie – jaśmin jest nieco bardziej orzeźwiający. Aromaty te staną się idealnym uzupełnieniem zimowych wieczorów. Pozwalają się odprężyć i zrelaksować, a dodatkowo wprowadzają do wnętrza kojącą woń. Choć w przypadku świec często bierze się pod uwagę estetykę, to jednak te, które towarzyszyć będą podczas chłodnych, zimowych wieczorów powinny być przede wszystkim funkcjonalne. W końcu to zapach dopasowany do własnych preferencji i gustu jest w tym wypadku najważniejsze.

A może świeżość owoców?

Owocowe świeczki zapachowe również mogą być dobrym pomysłem. Podczas gdy za oknem niska temperatura, szare niebo i śnieg, we wnętrzu można przypomnieć sobie lato. Świeczki o aromacie truskawki, czarnej porzeczki i mango czy zielonego jabłka z pewnością przywiodą miłe, letnie wspomnienia. Na agatameble.pl świeczki te zapakowane są w estetyczne pojemniczki, co sprawia, że są nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne. Słoiczki takie wykorzystać można po wypaleniu się świeczki do innych celów, na przykład do przechowywania aromatycznych przypraw.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe