0
Opublikowany 25 lutego 2018 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Bezprzewodowe urządzenia pomagające lepiej zarządzać domemProducenci systemów do zdalnego sterowania urządzeniami domowymi coraz bardziej udoskonalają swoje produkty i oferują klientom szeroki wybór dostępnego asortymentu. Jakie możliwości zapewniają inteligentne urządzenia? Czy rzeczywiście są w stanie ułatwić codzienne funkcjonowanie i poprawić komfort naszego życia?

Mój dom – moja twierdza

Chcesz poczuć się w swoim domu maksymalnie komfortowo i bezpiecznie? Bezprzewodowe urządzenia do zarządzania domowymi sprzętami mogą zrewolucjonizować Twoje życie. Obecnie standardem stają się nie tylko systemy domowego monitoringu, ale także moduły do zdalnego sterowania oświetleniem, roletami okiennymi, bramą garażową czy piecem centralnego ogrzewania. Dostępne na rynku urządzenia można zaprogramować w taki sposób, żeby rolety antywłamaniowe opuszczały się o konkretnej godzinie lub wtedy, gdy wyczują zmniejszone natężenie światła na zewnątrz. Producenci systemów zdalnego sterowania oferują również urządzenia sterujące ogrzewaniem, które pozwalają na zwiększanie i obniżanie temperatury za pomocą smartfona z dostępem do internetu. Nie można też zapominać o systemach kontrolujących domowe oświetlenie – opcja zapalania i wyłączania lamp jest dostępna nie tylko przez smartfon, ale także za pośrednictwem specjalnych nadajników.

Jakie urządzenia są potrzebne?

Sterowanie urządzeniami znajdującymi się w domu umożliwiają między innymi dedykowane radiowe odbiorniki puszkowe, które pozwalają na przykład na zarządzanie systemem centralnego ogrzewania. Stan urządzenia można kontrolować za pośrednictwem smartfona, istnieje też możliwość dokonywania zdalnej aktualizacji oprogramowania. Systemy inteligentnego domu nie mogą się obyć bez specjalnych pilotów, które pozwalają na automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet okiennych, czy sterowanie bramą od garażu lub wjazdową. Na rynku dostępnych jest wiele pilotów, a najnowocześniejsze modele pozwalają na obsługę nawet 36 odbiorników.

Szczegółowe informacje na temat bezprzewodowych urządzeń zaprojektowanych specjalnie po to, aby zarządzać domem, a także opis poszczególnych produktów znajdziesz na stronie http://www.zamel.pl/produkty/exta-free-sterowanie-bezprzewodowe.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz