0
Opublikowany 3 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Czego inwestorzy wymagają od murarza, któremu zlecają pracę?Gdy szukamy jakiegokolwiek wykonawcy, podstawowym kryterium jest dla nas jakość wykonania naszego zlecenia. Dotyczy to praktycznie każdej branży, od usług drobnych, jak podłączenie żyrandola, po poważne inwestycje, jak budowa domu. Jaki jest więc murarz idealny?

Usługi budowlane i remontowe są dość kosztowne , dlatego podczas wyboru specjalistów musimy być jeszcze bardziej ostrożni. Współpraca z nieuczciwym wykonawcą będzie nas kosztować dużo nerwów i znacznie więcej pieniędzy, niż się spodziewaliśmy. Konieczne będą liczne korekty, które pochłoną dodatkowe fundusze. Dodatkowo może czekać nas również dochodzenie swoich racji w sądzie, co zabierze nam czas i napsuje nerwów.

Jakiego fachowca polecilibyśmy znajomym?

Okazuje się, coraz ważniejszym kryterium jest dla nas zaufanie do ekipy murarskiej niż niska cena świadczonych przez nią usług. Od wykonawców oczekujemy, by byli wykwalifikowanymi specjalistami, często przeszkolonymi przez producenta materiałów, z których korzystają, traktowali nas (czyli inwestora) jak partnera biznesowego oraz proponowali nam energooszczędne rozwiązania. Ekipa, którą bez wahania polecimy krewnym czy znajomym, powinna być przede wszystkim solidna, dokładna, a także doskonale zorientowana w najnowocześniejszych technologiach.

Źródła pozyskiwania informacji o ekipie murarskiej

Dla nas jako inwestorów największą wartość mają rekomendacje osób zaufanych, a więc przyjaciół, rodziny, znajomych. Ważnym źródłem informacji o fachowcach jest dla nas także Internet, który pozwala nam dotrzeć do ogromnej liczby opinii. Często też kierujemy się poradami ekspertów.

Czynniki decydujące o wyborze konkretnego wykonawcy oraz oczekiwania

Kluczowy wpływ na decyzję o wyborze ekipy murarskiej mają dla nas mają rekomendacje od osób zaufanych. Ponadto, zawsze zwracamy uwagę na doświadczenie ekipy murarskiej, a także umiejętność pracy z projektem. Ekipa murarska, która otrzyma nasze zlecenie, musi wykonywać swoją pracę dokładnie i precyzyjnie. Od budowlańców oczekujemy także trzymania się założonego budżetu, terminowości wykonania prac, dobrej komunikacji z nami, jako inwestorem. Duże znaczenie ma również porządek na budowie oraz dbałość o materiały budowlane, które powierzamy firmie wykonawczej.

Murarz jako doskonały partner biznesowy

Wielu inwestorom budującym lub też planującym budować dom bardzo zależy na tym, aby ekipa murarska była dla nich poważnym i godnym zaufania partnerem biznesowym. Oznacza to, że wymagamy zarówno fachowości i precyzji wykonania, które są ważniejsze nawet niż cena usług, jak i profesjonalnego podejścia do współpracy z nami. Bardzo cenimy sobie wykonawców z wieloletnim doświadczeniem oraz stale się dokształcających, którzy są na bieżąco z najnowszymi ofertami dotyczącymi materiałów budowlanych, co wiąże się z uczestnictwem w szkoleniach. Ważne jest dla nas także, aby były to również szkolenia produktowe, organizowane przez wiodących producentów materiałów budowlanych. Zależy nam też na tym, aby ekipa murarska znała i polecała nam energooszczędne technologie oraz stosowała nowoczesne rozwiązania.

Najbardziej profesjonalna forma oferty

Wielu inwestorów zwraca uwagę na formę, w jakiej wykonawca przygotowuje ofertę. Za najbardziej profesjonalną formę uważane jest przygotowanie ramowego opisu zakresu prac i kosztorysu w formie pisemnej i przekazanie w drukowanej. Alternatywą, którą wybiera mniejsza grupa inwestorów, jest sporządzenie szczegółowego opisu prac oraz kosztorysu i przekazanie go w formie elektronicznej, czyli na przykład w pliku Excel.

Podsumowując

Najchętniej wybieramy i polecamy innym ekipy solidne i dokładne, które mają duże doświadczenie, a jednocześnie stale dokształcają się pod względem najnowszych materiałów budowlanych i technologii. Warto zauważyć, że niska cena za usługi nie jest już priorytetem i znacznie ważniejsze jest dla nas rzetelne wykonanie pracy z doborem wysokiej jakości materiałów, a także profesjonalne podejście do inwestora, jako partnera biznesowego.

Lepszy wizerunek murarza w Polsce

Coraz więcej inwestorów jest zadowolonych z zatrudnianych ekip budowlanych, ale też uważa, że konieczne są działania, które poprawią wizerunek zawodu murarza w Polsce. Ponieważ inwestorzy tak dużą wagę przykładają do umiejętności, precyzji i dokładności wykonywanych prac, a także podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez wykonawców, ci powinni zainteresować się profesjonalnymi szkoleniami produktowymi oferowanymi przez wiodących producentów materiałów budowlanych. Inwestycja w szkolenia zawodowe, zdobywanie certyfikatów od producentów oraz promowanie najwyższej jakości wykonawstwa jest strategią jak najbardziej słuszną. Pozwoli to spełniać oczekiwania inwestorów, którzy zadowoleni z usług wykonawcy z pewnością będą polecać go znajomym.
Zleceń i pracy dla murarzy można szukać w sieci np. na http://oferia.pl/zlecenia/budowa/murarstwo-i-tynkarstwo


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz