0
Opublikowany 20 marca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dlaczego warto inwestować w fundusze kapitałowe?

fundusze kapitałowe
fundusze kapitałowe

Fundusze kapitałowe to interesująca metoda inwestycji, która pozwala na uzyskanie dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej. Dlaczego warto je wybrać?

Aktualnie inwestorzy posiadają do dyspozycji pełną gamę różnych metod inwestycyjnych, które pozwalają im na pomnażanie posiadanych środków. Do dyspozycji są między innymi giełda, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

UFK – co to znaczy?

Warto wskazać także na fundusze kapitałowe, czyli na UFK – ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które w swojej ofercie ma wielu ubezpieczycieli, na przykład https://viennalife.pl/. Czym dokładnie są UFK i dlaczego warto je wybrać?

Fundusze kapitałowe – co to jest?

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która jest połączona z funduszem inwestycyjnym. Taki fundusz zatem to podwójny produkt finansowy, który pozwala inwestorom na czerpanie podwójnych korzyści z jego posiadania – przy podpisaniu tylko jednej umowy.

Wpłaty na ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe dzielone są na dwie kwoty – jedna z nich służy do pokrycia składki na ubezpieczenie na życie, druga z kolei przeznaczona jest do zainwestowania. Inwestycje najczęściej opierają się na bezpiecznych funduszach inwestycyjnych, które cechują się niskim ryzykiem.

Zalety funduszy kapitałowych:

  • łatwa dostępność – to metoda inwestycji przeznaczona dla każdego zainteresowanego
  • elastyczność – możliwość samodzielnego wyboru terminów oraz wysokości wpłat na UFK
  • bez specjalistycznej wiedzy – pieniądze mogą pomnażać wszyscy, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy o inwestycjach
  • bezpieczeństwo – fundusze kapitałowe są uznawane za bezpieczną, związaną z niskim ryzykiem formę pomnażania pieniędzy
  • przyszłościowe zyski – doskonały wybór dla osób, które są zainteresowane długoterminowymi, przyszłościowymi metodami inwestycyjnymi
  • ochrona na życie – dzięki polisie na życie wchodzącej w skład UFK klient oraz jego bliscy otrzymują dodatkowe zabezpieczenie

Art Branżowy

 
Artykuły branżowe