0
Opublikowany 21 marca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Ładowarki teleskopowe – praktyczne i kompaktowe

ładowarka teleskopowa
ładowarka teleskopowa

Ładowarkę teleskopową widział chyba każdy z nas, choć niekoniecznie zdawał sobie sprawę z tego, że to właśnie ta maszyna. Zastosowanie ładowarek teleskopowych jest bardzo szerokie, można je wykorzystywać do wielu różnych zadań. Wynika to z ich uniwersalności i zastosowania kompleksowych rozwiązań technologicznych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm oferuje wynajem ładowarek teleskopowych, skoro mogą mieć pewność, że nie będą narzekać na brak zleceń i zamówień na realizację prac ładowarką teleskopową.

Wiele firm udostępnia swoje ładowarki teleskopowe dla prac w branży budowlanej, ale również w rolnictwie nie brakuje pracy dla tego typu maszyn. Wynika to chociażby z faktu, że ładowarki teleskopowe mogą być wyposażone w osprzęt dodatkowy, taki jak widły, łyżka, dźwig (tzw. żurawik hydrauliczny) lub kosz osobowy do prac wysokościowych. Można śmiało powiedzieć, że ładowarka teleskopowa zastępuje szereg innych maszyn i właśnie dlatego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Prace wysokościowe realizowane przy użyciu ładowarki teleskopowej, przebiegają sprawnie, szybko i bezpiecznie. Modele takich firm jak Manitou, Merlo czy Dieci wyposażone są w ramię teleskopowe o zasięgu do nawet 17 metrów, a ich udźwig może wynosić aż 4 tony.

Ciekawym rodzajem ładowarek teleskopowych są ładowarki obrotowe. Ładowarki typu ROTO służą do podnoszenia materiałów i osób o masie do 5000 kg na wysokość od 18 do 30 metrów. Mają możliwość obrotu o 360 stopni, co poprawia ich uniwersalność i zwiększa zakres ruchu, a przy tym – możliwości podnoszenia i przenoszenia.

Ładowarki teleskopowe wyposażone w widły, sprawdzają się doskonale w pracach rolniczych, a wyposażone w chwytak będą idealnie sprawdzać się w leśnictwie przy transporcie drzew. W rolnictwie ładowarki można wykorzystać także w pomieszczeniach gospodarskich czy inwentarskich do załadunku czy rozładunku różnego rodzaju ładunków niezbędnych w rolnictwie.

Firma Podnosimy.pl Dariusza Kujawy, działa w Warszawie i w województwie mazowieckim. W swojej ofercie proponuje wynajem nowoczesnych ładowarek teleskopowych, w tym ładowarki obrotowe. Wielu klientów chętnie korzysta z tych nowoczesnych pojazdów do prac wysokościowych. Pojawiają się również zlecenia od rolników, którzy potrzebują dobrej ładowarki do transportu np. ogromnych bali słomy i siana w okresie żniw.

Jak widać, nowoczesna ładowarka teleskopowa może być naprawdę najlepszym rozwiązaniem w wielu sytuacjach i przy różnego rodzaju pracach. Pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Łączy w sobie cechy dźwigu, podnośnika, ciągnika i wielu innych maszyn i pojazdów.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/ladowarki-teleskopowe/ – ładowarki teleskopowe w Warszawie


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe