0
Opublikowany 20 marca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Kiedy warto kupić oczyszczacz powietrza?

oczyszczacz powietrza
oczyszczacz powietrza

Od kiedy jednym z częściej poruszanych tematów w mediach stał się smog, wielu Polakom zaczęło zależeć na tym, by wdychać możliwie jak najmniej zanieczyszczeń. Dziś oczyszczacze powietrza do użytku wewnętrznego cieszą się ogromną popularnością. Czy takie urządzenia są w praktyce skuteczne?

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

To, co niewidoczne dla oka, może być drażniące dla nosa, a co za tym idzie, także dla płuc. Nawet jeśli zachowujemy wewnątrz domu lub mieszkania czystość, zapominamy często o tym, że w powietrzu krąży mnóstwo zarazków, które niekoniecznie da się wyeliminować samym wietrzeniem. Zimą dodatkowo otwierając okno, narażamy się na wpuszczenie trującego smogu do przestrzeni mieszkalnej.

Jednym z powodów, dla którego warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, jest przeciwdziałanie zamkniętemu obiegowi zarazków krążących w naszych czterech ścianach. Taki sprzęt z lampą UV zapewnia ponadto likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów, co czyni go niezwykle użytecznym. Stąd też nie bez powodu na temat oczyszczaczy powietrza opinie lekarzy są nadzwyczaj pozytywne.

Dla osób borykających się z reakcją uczuleniową na poszczególne zanieczyszczenia to coś wręcz niezbędnego. W pełni sprawny oczyszczacz powietrza dla alergików przyniesie upragnioną ulgę. Wymieniając na czas filtry mamy gwarancję tego, że będziemy oddychać nieskażonym powietrzem. Tak niewiele trzeba, by podnieść jakość swojego życia oraz reszty domowników przy względnie niewielkim nakładzie środków.

Zakup sprzętu do codziennego użytku często poprzedzamy analizami w postaci testów i recenzji. Z takich tekstów jak np. ranking oczyszczaczy powietrza szybko dojdziemy do wniosku, że dobre, wcale nie musi być drogie. Oczywiście urządzenia o podejrzanie niskiej cenie nie zachwycają skutecznością i te lepiej omijać z daleka. Oszczędzać nie ma co także na filtrach powietrza do domu.

Dowiedz się więcej o oczyszczaczach powietrza: https://sanjo.pl/oczyszczacze-powietrza

Najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza

Zanim dokonamy zakupu konkretnego urządzenia, powinniśmy dokładnie przeanalizować jego parametry. Oczyszczacze powietrza różnią się od siebie nie tylko wyglądem i nazwą. Oczywiście na pierwszym miejscu powinniśmy mieć na uwadze wydajność. Skuteczność w eliminacji zanieczyszczeń powinna być dla nas priorytetem, zwłaszcza gdy dysponujemy rozsądnym budżetem na zakup.

Z racji na chęć eliminacji smogu należy zainwestować w oczyszczacz powietrza PM 2,5. Tak w fachowy sposób określa się urządzenia filtrujące pył zawieszony. Jednak nie tylko on stanowi problem dla naszego zdrowia. Zdecydowanie lepiej postawić przy zakupie na znacznie bardziej funkcjonalny sprzęt. Zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam przykładowo także na jonizacji powietrza.

Użytecznych funkcji, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest znacznie więcej. Kiedy w naszym domu oprócz nas przebywają zwierzęta, powinniśmy zainteresować się oczyszczaczem powietrza wyłapującym sierść i zapachy. Jeszcze więcej uwagi nad wyborem powinni poświęcić alergicy, którym na pewno nie jest obojętne to, czym oddychają w obliczu dotykającej ich dolegliwości.

Uwzględniając zakup urządzenia, pamiętajmy także o kwestiach związanych z wymianą filtra. W przypadku oczyszczacza powietrza cenę faktyczną kształtuje także koszt nabycia materiałów eksploatacyjnych. Tańszy z pozoru sprzęt może finalnie okazać się dużo droższy już po niedługim czasie użytkowania, gdyż wymaga częstych zmian filtrów.

Oczyszczacz powietrza zasadniczo powinien być bezobsługowy. Jeśli może ponadto nawilżać powietrze, to dodatkowo na tym zyskujemy, gdyż nie musimy zaopatrywać się w kolejny sprzęt. Dobrze jednak, żeby pojemnik na wodę był odpowiednio duży, gdyż nieustanne jej dolewanie bywa dość czasochłonne na dłuższą metę. 

Zobacz również: https://sanjo.pl/_blog/40-Jaki_oczyszczacz_powietrza.html

Zważywszy na problem zanieczyszczonego powietrza, popularność urządzeń do jego filtracji będzie tylko wzrastać. Już teraz oczyszczacze powietrza trafiają do wielu polskich domów. Decydując się na zakup tego urządzenia, podniesiemy komfort mieszkalny swój oraz reszty domowników. Nasze płuca szybko docenią ten fakt.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe