1
Opublikowany 1 grudnia 2017 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Efektowne oświetlenie w łazience

oświetlenie w łazience
oświetlenie w łazience

Łazienka to pomieszczenie, w którym wykonujemy wiele codziennych czynności związanych z dbaniem o wygląd i urodę – kobiety wykonują makijaż i układają fryzury, zaś mężczyźni golą się przed łazienkowym lustrem. Jednocześnie w przeważającej większości przypadków w polskich domach łazienka jest pomieszczeniem pozbawionym okien, przez co oświetlenie w niej nie jest najlepsze. Dlatego właśnie tak istotne jest zaplanowanie i wykonanie w łazience odpowiednio dopasowanego oświetlenia, które nie tylko będzie efektownie się prezentowało, ale również zapewni wszystkim użytkownikom wysoki komfort korzystania z łazienki.

 • tubadzin color kolor uzupełnienie wizualizacji aranżacji projektu

  tubadzin color kolor uzupełnienie wizualizacji aranżacji projektu
  oświetlenie halogenowe, szafki łazienkowe szuflady fronty laminat wysoki połysk, pod szafką taśma led – Tubądzin, Color, Colour, Pop, Green, Aranżacja, łazienka, Wizualizacja, Projekt, Poddasze, Regips, Półka, Rzut, Płytki, Umywalka, Wc, Bidet, Miska, Czarna Podłoga, Oświetlenie, Halogen, Taśma Led, Podświetlenie

Oświetlenie lustra to podstawa

Bez lustra nad umywalką trudno sobie wyobrazić współczesną łazienkę. Ze względu na to, że użytkujemy go o różnych porach dnia, przy zróżnicowanym oświetleniu, należy zatroszczyć się o to, aby wyposażyć je w odpowiednie oświetlenie. Jedna dominująca nad lustrem lampa wisząca nie jest tu jedynym możliwym rozwiązaniem. Równie dobrze można zamontować dwie identyczne lampki po bokach lustra – wówczas zminimalizujemy niepraktyczne powstawanie cienia na twarzy, który to może utrudniać nam wykonywanie wielu czynności właśnie przed lustrem. Bardzo popularne są obecnie również ledowe taśmy, które montowane są dookoła lustra, dając jednolite światło na całym swoim obwodzie.

 • grzejnik łązienkowy ręcznikowiec białe szafki wiszące

  grzejnik łązienkowy ręcznikowiec białe szafki wiszące
  meble w łazience ciąg szafek szuflad

 • łazienka na poddaszu, płytki tubądzin colour tomasz zień

  łazienka na poddaszu, płytki tubądzin colour tomasz zień
  zielono biała łązienka

 • soczysto zielone płytki z białymi dodatkami i dekory, tubądzin colour pop

  soczysto zielone płytki z białymi dodatkami i dekory, tubądzin colour pop
  płytki zaprojektowane przez Tomasz zień

 • soczyście zielono biała łazienka na poddasz

  soczyście zielono biała łazienka na poddasz
  duże lustro na ścianie

Nowy trend – podświetlana podłoga

Oświetlenie typu led może być z powodzeniem instalowane również w tak niekonwencjonalnych miejscach, jak łazienkowa podłoga. Dzięki możliwości wpuszczenia taśm ledowych w fugi na podłogowych kafelkach, możemy tworzyć świetlne linie na łazienkowej glazurze. W ten sposób łatwo wizualnie wydzielić pewne strefy w łazience – możemy przykładowo wyznaczyć strefę kąpielową czy też oddzielić miejsce, w którym znajdują się muszla klozetowa oraz bidet. Jeżeli nasza łazienka jest stosunkowo niewielka i nie daje takich możliwości aranżacyjnych, warto rozważyć umieszczenie taśm ledowych w narożnikach między podłogą a ścianami. W ten sposób możemy obwieść delikatnych, ledowym światłem całe pomieszczenie, co daje naprawdę fenomenalny efekt wizualny.

 • taśma led w profilu narożnym w rogu

  taśma led w profilu narożnym w rogu
  profil kątowy do taśmy led – łazienka, Podświetlenie, Oświetlenie, Tasma Led, Led, Ledy, Poświata, światło, Zielona łazienka, Szafki, Podświetlenie Szafek, Podświetlenie Mebli, Podświetlenie Wanny, Płytki, Wc, Taśma, Listwa Led, Profil, Profil Do Taśmy, Nowoczesne Oświetlenie

Dla większego efektu – podświetl meble łazienkowe

Coraz większą popularnością cieszy się obecnie trend, jakim jest ledowe podświetlenie mebli łazienkowych. Takie oświetlenie prezentuje się szczególnie niebanalnie, jeżeli zdecydowaliśmy się na bardzo modne współcześnie wiszące szafki łazienkowe. Są one nie tylko niezwykle praktyczne, ale oprócz tego dają możliwość efektownego podświetlenie ich od spodu. Jeżeli w naszej łazience znajdują się wysokie szafki, niemal do samego sufitu, to w ich przypadku również warto rozważyć podświetlenie ledową taśmą – tym razem od góry, przy ich górnej krawędzi.

 • szafki podwieszane w łazience, szuflady na bieliznę

  szafki podwieszane w łazience, szuflady na bieliznę
  meble wyposażenie łązienki

 • aranżacja światła led taśma pomysł na

  aranżacja światła led taśma pomysł na
  jak zaaranżować światło w łazience

 • zielone płytki i białe ze kropkami strukturalnymi tubądzin

  zielone płytki i białe ze kropkami strukturalnymi tubądzin
  oświetlenie punktowe w łazience

 • zabudowa wanny, półka nad wanna

  zabudowa wanny, półka nad wanna
  łazienka po poddaszu wanna pod skosem

 • podświetlenie ścian w łazience, aranżacja oświetlenie łazienki

  podświetlenie ścian w łazience, aranżacja oświetlenie łazienki
  jakie oświetlenie w łazience

 • ozdobny podwieszany sufit z oświetleniem led taśma led na suficie

  ozdobny podwieszany sufit z oświetleniem led taśma led na suficie
  nowoczesny sufit z oświetleniem punktowym

 • okno drewniane w łazience, żaluzje na oknie bezinwazyjny montaż

  okno drewniane w łazience, żaluzje na oknie bezinwazyjny montaż
  wc podwieszany mała umywalka w części wc

Niebanalne oświetlenie potrafi naprawdę odmienić nawet prostą łazienkę. Nowoczesne lampy i taśmy typu led dają szereg możliwości aranżacyjnych, a oprócz tego cechują się energooszczędnością i jasnym, doskonale doświetlającym nawet ciemne miejsca światłem. Bez wątpienia warto zainstalować je w każdej łazience i tym samym modnie odmienić jej charakter.

Zobacz więcej zdjęć z naszej galerii


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl