5
Opublikowany 18 listopada 2017 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Nowoczesne podświetlenie łóżka taśmą led

podświetlenie łózka
podświetlenie łózka

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy wiele nastrojowych i romantycznych wieczorów. Aby uzyskać jak najbardziej intymną atmosferę, należy zatroszczyć się o subtelne, delikatne światło, które nada całemu pomieszczeniu dodatkowo przytulnego charakteru. Jeżeli znudziły nam się już klasyczne świece, warto zainteresować się bardziej nowoczesną formą oświetlenia, jaką są taśmy led. Przy ich pomocy również można z łatwością nadać całemu pomieszczeniu niezwykłego, intymnego charakteru.

Podświetlone obramowanie z płyty kartonowo-gipsowej

Podczas wykańczania sypialni, możemy niezwykle efektownie wykończyć ścianę u wezgłowia łóżka poprzez zastosowanie na niej zabudowy z płyty kartonowo-gipsowej. Szczególnie pięknie prezentuje się dodatkowe obramowanie z wykorzystaniem prostych, geometrycznych linii, przebiegających w zagłębieniach. To właśnie one są wprost wymarzonym miejscem, w którym możemy poprowadzić taśmy led. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność zaplanowania go już podczas wykańczania mieszkania czy też domu, bądź przeprowadzenie remontu, jeżeli pragniemy stworzyć taką efektowną zabudowę w już wykończonym wnętrzu.

 • Zabudowa telewizora LCD z płyt gips-kartonowych regipsów, profili do regipsów

  Zabudowa telewizora LCD z płyt gips-kartonowych regipsów, profili do regipsów
  aranżacja inspiracja zabudowy telewizora rtv, chowanie kabli od rtv

 • telewizor powieszony w zabudowie z karton-gipsu. kg półki na sprzęt rtv

  telewizor powieszony w zabudowie z karton-gipsu. kg półki na sprzęt rtv
  Wystrój wnętrz. telewizor został umieszczony w zabudowie z karton-gipsu. na półkach wokół jest miejsce na sprzęt RTV

Światło led za wezgłowiem łóżka

Jeżeli nie mamy ochoty na generalny remont sypialni, a pragniemy wprowadzić do tego pomieszczenia nieco nastrojowego światła, możemy wziąć pod uwagę efektowne podświetlenie umiejscowione za wezgłowiem łóżka. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie i bardzo łatwe w montażu. Wystarczy tylko ze wezgłowiem łóżka nakleić wybraną taśmę led – najlepiej będzie ona prezentować się w jego górnej części, jednak na tyle nisko, aby same lampki pozostawały poza zasięgiem wzroku. Oświetlenie takie sprawdzi się zarówno na łóżkach z wezgłowiami wykonanymi z drewna, jak i z metalu, a także w przypadku bardzo modnych w ostatnich latach wezgłowi tapicerowanych.

 • jak podświetlić łóżko led

  jak podświetlić łóżko led
  ozdobne nowoczesne oświetlenie

 • podświetlenie ściany

  podświetlenie ściany
  nowoczesne oświetlenie pokoju

 • aranżacja sypialni poświada pod łóżkiem

  aranżacja sypialni poświada pod łóżkiem
  led, taśma led łóżko, sypialnia półka podświetlenie

 • podświetlenie led łóżka

  podświetlenie led łóżka
  taśma led podświetlenie łóżka na pilota, oświetlenie led

 • podświetlane łóżko

  podświetlane łóżko
  taśma led sterowanie taśmą led pilot

O czym należy pamiętać?

Przed zakupem taśmy led, która będzie zamontowana nad łóżkiem, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kolor będzie najlepiej pasował do naszej sypialni? Zdecydowanie najpopularniejsze są oczywiście biele, lecz dużo bardziej pasującą do przytulnego charakteru sypialni będzie ciepła biel zamiast jej zimnej, znacznie bardziej rozpowszechnionej odmiany. Miłośnicy bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań mogą zdecydować się na taśmy led kolorowe. Jest również ciekawa opcja, o ile kolor światełek będzie korespondował z całą stylizacją sypialni. Ze względów praktycznych warto rozważyć również taśmę led w formie wodoodpornej – jest ona w całości pokryta silikonem, który znacznie ułatwi utrzymanie jej w czystości poprzez np. wycieranie jej z kurzu przy pomocy wilgotnej szmatki. Jeżeli zależy nam na tym, aby diody nie odbijały się w sypialnianej podłodze, zamiast przyklejać taśmę bezpośrednio na wezgłowiu, zastosujmy specjalistyczne metalowe profile, które znacznie ułatwiają montaż taśm.

 • taśma led, 5m smd 3528 kolor biały ciepły

  taśma led, 5m smd 3528 kolor biały ciepły
  taśma led krążek 5 metrów jaki zasilacz do led, jak połączyć dwa odcinki taśmy led – Podświetlenie Telewizora, Telewizora Na ścianie, Sypialnie, Konstrukcja, Podświetlanie, Zabudowa Telewizora, Zabudowa Tv, Telewizor Na ścianie, ściana Tv, Regips, Konstrukcja Zabudowy Z Regipsu, Rolka Led, Sterowanie Led

Podświetlone przy pomocy taśm led wezgłowie łóżka z pewnością nada każdej sypialni niezapomnianego, intymnego charakteru. Dlatego, jeśli zależy nam na uzyskanie spektakularnego efektu w wystroju sypialni, nie wahajmy się sięgnąć po to oryginalne rozwiązanie.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii zabudowa telewizora, podświetlenie łóżka


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl