0
Opublikowany 25 sierpnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Rolety okienne – jaki rodzaj wybrać?Doskonale spełniają funkcje praktyczne i estetyczne. Rolety okienne, bo o nich mowa od dłuższego czasu deklasują tradycyjne zasłony i firany zbierające kurz. Wewnętrzne rolety na okna to jeden z najpopularniejszych i stosunkowo najtańszych sposobów na prywatność w zaciszu swoich czterech kątów.

Ich wybór jest różnorodny. Jak zatem wybrać ten, który w pełni będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom? W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje rolet okiennych i ich charakterystyczne cechy.

Rolety plisowane – przesłona o wielu obliczach

Rolety plisowane z wyglądu przypominają żaluzje, są jednak zbudowane z jednego kawałka materiału złożonego w harmonijkę. Pozwalają one na zasłonięcie dowolnego obszaru okna. Mogą zwijać się zarówno od dołu, jak i do góry. Dedykowane są dla okien o nietypowych kształtach. Gwarantują doskonałą ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, pozwalając dowolnie regulować stopień zacienienia wnętrza lub dopływu naturalnego światła. Plisy okienne są łatwe w montażu, czyszczeniu, a także odporne na blaknięcie i uszkodzenia mechaniczne.

oloety rzy

Rolety ekranowe – funkcjonalne rozwiązanie

Rolety ekranowe to klasyczne rolety zwijane ręcznie przy pomocy sznurka, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Montowane są do futryny okna lub ściany nad nimi. Rolety tego typu są niezwykle uniwersalne. W sprzedaży dostępny jest bogaty wybór kolorów i materiałów do ich montażu, a także rolety na wymiar od producenta Mardom na indywidualne zamówienia. Rolety ekranowe mogą być zabudowane, kasetowe, niezabudowane czy wolno wiszące. Decydując się na ich zakup pamiętajmy o wyborze dobrej jakości materiału, który będzie odporny na uszkodzenia i działanie promieni słonecznych.

Rolety rzymskie – innowacyjna klasyka

Rolety rzymskie zwijane są falami do góry, tworząc niebanalny efekt dekoracyjny. Modele tego typu rolet okiennych posiadają pionowe wzmocnienia zbudowane z fiszbin. Takie zastosowanie gwarantuje, że roleta rzymska zwija się równo, a opuszczenie jej nie przysparza żadnego problemu. Rolety rzymskie to doskonałe rozwiązanie, gdy przestrzeń obok okna jest ograniczona. Jest to rozwiązanie wysoce estetyczne, idealnie nadające się do modnych i stylowych mieszkań.

Rolety dzień-noc – nowoczesność z charakterem

Rolety dzień/noc gwarantują nam szerokie możliwości aranżacyjne. Ten rodzaj rolet dedykowany jest szczególnie dla mocno nasłonecznionych pomieszczeń mieszkalnych. W tym modelu, mamy do czynienia z podwójnymi roletami zbudowanymi z poziomych pasów materiału, pomiędzy którymi pozostawiono przerwy. System tych rolet to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na wygodną regulację rozproszenia światła od pełnego naświetlenia aż do pełnego zaciemnienia. To doskonała alternatywa dla firan, zasłon oraz tradycyjnych rolet.

Rolety austriackie zamiast firanek

Rolety austriackie znane są głównie ze swoich walorów dekoracyjnych, podobnie jak klasyczne zasłony. Ten nowoczesny rodzaj rolet podnoszony jest przy pomocy specjalnie wbudowanego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem. W efekcie tkanina przy podnoszeniu zasłony układa się w poziome, równoległe fałdy. Zasłona austriacka jest lekko pomarszczona wzdłuż górnej krawędzi. Opuszczona zbliżona jest wyglądem do zasłony rzymskiej, a wskutek podciągania marszczy się dodatkowo w pionie. Zasłony te można przykręcać do ściany lub do sufitu. Tkanina przymocowana jest do listwy górnej za pomocą taśmy rzepowej, dzięki czemu jej demontaż jest bardzo prosty.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz