0
Opublikowany 22 sierpnia 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Fotele do kawiarni – jak dokonać właściwego wyboru?

fotele-do-kawiarni
fotele-do-kawiarni

W punktach gastronomicznych można zauważyć zróżnicowanie w kwestii wystroju wnętrz. Jedni właściciele danych np. kawiarni decydują się na prostotę i tradycję, natomiast inni na nowoczesność i oryginalność. Najbardziej istotny jest jednak komfort oraz wygoda klientów. Jakie fotele do kawiarni wybrać? Doradzamy w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje krzeseł stosowanych w gastronomii

W gastronomii jest stosowane kilka rodzajów krzeseł. Można wśród nich wymienić: krzesła: drewniane, metalowe, rattanowe, techno rattanowe, sztaplowane (w tym krzesła bankietowe), barowe czy dziecięce. Każdy z tych rodzai jest niepowtarzalny i unikatowy. Jest tego sporo i dzięki temu każdy właściciel fotele do kawiarni znajdzie perfekcyjnie dopasowane do wnętrza pomieszczenia swojego lokalu gastronomicznego.

Przede wszystkim wygoda

Obecnie panuje moda na fotele skórzane albo tapicerowane eko-skórą. Fotele do kawiarni są najczęściej wybierane z obiciami, aby zapewnić komfort klientom. Dodatkowo, takie fotele pasują do klasycznych i jednocześnie nowoczesnych wystrojów.

Coraz częściej można także spotkać fotele do kawiarni o niecodziennych kształtach, np. miseczek, czy też fotele wiszące w powietrzu. Wielu producentów mebli decyduje się również na ich produkcji w odważnych kolorach i ciekawych materiałach, co ma zagwarantować rozświetlenie każdego wnętrza i przyciągnięcie uwagi klientów. 

Czym sugerować się przy wyborze foteli?

Rozważając wybór odpowiednich foteli, powinno się przede wszystkim brać pod uwagę zadowolenie klienta. Dlatego też aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i niezadowolenia osób, fotele do kawiarni powinny przede wszystkim być stabilne, wygodne oraz wytrzymałe. Najlepiej, aby dodatkowo były obrotowe albo posiadały regulowaną wysokość siedziska. Powinny być też wykonane one z solidnych materiałów, odpornych na zarysowania.

Fotele, aby były w pełni komfortowe, powinny mieć podłokietniki. Należy także pamiętać o wygodnym oparciu dla kręgosłupa oraz o to, aby miały one odpowiednią przyczepność do podłoża. Aby mieć pewność, że będą pasować do stołów, najlepiej kupować meble w gotowych zestawach.

Szukasz foteli? Zajrzyj do Sklepu Scandishop.pl – https://www.scandishop.pl/fotele

Fotel a krzesło – w czym tkwi różnica?

Wbrew pozorom, fotel od krzesła znacząco się różni. Fotele posiadają przede wszystkim niżej położone siedzisko i są także szersze niż krzesła. Często też są w całości tapicerowane. Te zaawansowane i najnowocześniejsze fotele posiadają podnóżki, a także funkcję masażu pleców.

Podczas wyboru krzesła do lokalu gastronomicznego powinno się zwracać uwagę na jego design i przeznaczenie. Fotele do kawiarni różnią się od tych, które ustawia się w ogródkach przed kawiarnią. Te, które są na zewnątrz, powinny być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe