1
Opublikowany 10 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Nowoczesna sypialniaMarzeniem wielu ludzi jest gustowna, przestrzenna i jasna sypialnia. Przy okazji remontu warto pomyśleć jak urządzić wnętrze sypialniane, tak aby było ono zarówno wygodne, praktyczne, ale też nie pozbawione akcentów romantycznych. Nowoczesna sypialnia spełnia wszystkie te funkcje, jest zacisznym miejscem do odpoczynku i relaksu. Przy urządzaniu sypialni należy pamiętać o atmosferze intymności i warto umieścić w niej drobiazgi, które będą przypominały o osobistym klimacie tego wnętrza.

Oprócz oświetlenia i kolorystyki bardzo ważną rolę spełniają meble do sypialni. Praktyczne zastosowanie znajdują tutaj szafy wnękowe, które są solidne, pojemne i mają szereg różnych funkcji. Możemy sami zaprojektować sobie takie szafy w zależności od posiadanej garderoby. Mogą się w niej znajdować wieszaki na ubrania, półki na odzież czy pościel. Projekt takiej szafy zależy od naszych preferencji, od tego czy potrzeba nam więcej wolnej przestrzeni czy też może więcej pojedynczych półek. Dobrym pomysłem jest też urządzenie garderoby z lustrem, która stanowi osobne pomieszczenie w sypialni. Praktycznym rozwiązaniem będzie urządzenie szafy wnękowej na całej wysokości ściany, wykorzystując przy tym niepotrzebną górną przestrzeń. Kolorystyka takiej szafy pozostaje kwestią gustu, choć ostatnio coraz popularniejsza staje się biel czy też odcienie szarości.

Meble do sypialni często stanowią całe komplety, gdzie mamy wszystkie elementy dobrane pod kątem stylu i kolorystyki. Dopełnieniem szaf będą z pewnością komody, które oprócz funkcji przechowywania spełniają również funkcję dekoracyjną. Na komodach w sypialni dobrze wyglądają ramki ze zdjęciami czy bliskie naszemu sercu bibeloty. W sypialni nie może również zabraknąć szafek nocnych. Zwykle są one umiejscowione obok łóżka, gdzie umieszczamy lampki nocne. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo dodaje wnętrzu uroku. Nowoczesna sypialnia ma być naszym królestwem i prawdziwą oazą spokoju. Ważne jest, abyśmy mogli w niej zawsze oddać się błogiemu lenistwu i prawdziwie wypocząć. Spokojny sen jest gwarancją naszego wypoczynku, stąd duże znaczenie przy wyborze mebli do sypialni ma łóżko. Przy kupnie łóżka nie należy okazywać zbytniej oszczędności, gdyż jak wiemy jest to inwestycja na lata. W zależności od naszego gustu możemy wybierać różnego rodzaju łóżka drewniane, stalowe czy tapicerowane. Styl łóżka pozostaje kwestią gustu, najważniejsze jednak, aby materiał, z którego łóżko powstało był trwały i solidny. Niezwykle ważnym aspektem jest odpowiedni rodzaj materaca.

Materac powinien być odpowiednich rozmiarów, aby zapewniał maksymalną wygodę. Właściwy komfort będzie też uzależniony od odpowiednio dobranej sprężystości materaca. Zarówno używanie zbyt miękkiego, jak i zbyt twardego materaca spowoduje bóle głowy i kręgosłupa szyjnego. Dobór materaca powinien być uzależniony od masy ciała osoby śpiącej. Na rynku mamy duży wybór materacy piankowych, sprężynowych czy lateksowych. Nowoczesna sypialnia zazwyczaj kojarzy się z prostym, minimalistycznym łóżkiem, chociaż w zależności od gustu można też wybrać łóżko z pięknymi i szykownymi zdobieniami. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni i nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przy dużym wnętrzu zakupić wielkie łoże z baldachimem. Jedno jest pewne całość umeblowania, zarówno łóżko, jak i szafy oraz komody powinno łączyć się w jedną, harmonijną całość. Meble sypialniane muszą tworzyć niepowtarzalny klimat, zapewniający pełen komfort użytkowania przez wiele lat.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz