0
Opublikowany 16 stycznia 2019 autor antonooowka w wyposażenie
 
 

Jaką wybrać pościel?

pościel
pościel

Wybieraj mądrze!

Wśród wielu tkanin używanych do produkcji pościeli, najpopularniejsze z nich to bawełna i jej odmiany, czyli kora, flanela, perkal, satyna czy batyst. Drugą ważną grupę stanowią syntetyki, czyli poliester i jego pochodne, np. mikrofibra. Nie można też zapomnieć o wełnie, lnie i jedwabiu, naturalnych materiałach, posiadających świetne właściwości wentylujące. Wybór tej jednej, najlepszej, jest często bardzo trudny, ponieważ mając przed oczyma tak szeroki wachlarz wzorów, kolorów i faktur jaki posiada sklep https://www.bertax.pl/posciel-o_c_93_1.html, naprawdę niełatwo podjąć słuszną decyzję. Dlatego też stojąc przed wyborem odpowiedniej dla siebie lub całej rodziny pościeli, musisz przesiać przez gęste sito wielość opinii, plotek, informacji znalezionych w Sieci, aby wyłuskać te najistotniejsze. Oczywiście najlepiej kierować się własnym doświadczeniem i wiedzą, którą możesz zdobyć czytając fachową literaturę dotycząca urządzania i aranżowania wnętrz, a szczególnie sypialni.

Feeria barw i mnóstwo wzorów

Zanim naciśniesz przycisk „kup teraz” i będziesz cieszyć się z udanego zakupu, zastanów się dla kogo ma być kupiona pościel i czego się od niej będzie oczekiwać. Być może masz w rodzinie alergika, dla którego należy wybrać odpowiedni materiał na pościel – nie przyciągający kurzu i hamujący rozwój alergenów. Z wyjątkową troską należy wybierać pościel również dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, jak również dla starszych osób, oraz tych, którzy mają przewlekłe problemy skórne. Musi być to materiał bardzo miły w dotyku, mięciutki o gładkiej strukturze. W celu zorientowania się, jaki rodzaj tkaniny spełni twoje oczekiwania, przedstawiamy krótki przewodnik po niektórych rodzajach pościeli.

W objęciach natury

Czy wiesz, że na bazie czystej bawełny produkuje się takie tkaniny jak flanela, satyna, perkal czy kora? Każda z nich wyprodukowana jest z naturalnych składników, ale różni się od siebie rodzajem splotów, właściwościami i wyglądem. Jeśli chcesz postawić na stuprocentowe naturalne materiały, pościel bawełniana będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Używając tego rodzaju pościel zyskasz spokojny, komfortowy sen oraz ciekawy dekor, który mniej lub bardziej może definiować przestrzeń. Oczywiście to nie wszystko! Miękkość i naturalność bawełny odkryje też twoja skóra, która będzie podczas snu swobodnie oddychać. Dobra cyrkulacja powietrza zapobiegnie poceniu się, a co za tym idzie zagnieżdżaniu bakterii czy grzybów w materiale. Bawełna ma właściwości antyalergiczne, ale jeśli potrzebujesz typowej kołdry dla alergika, zdecydowanie bardziej poleca się tkaniny sztuczne, np. mikrofibrę.

Pościel do hotelu, pensjonatu…

Jeśli prowadzisz własny biznes, niezależnie czy jest nim mała prywatna kwatera czy duży hotel lub pensjonat, zakup trwałej i wysoko estetycznej pościeli to podstawa. Goście oczekują nie tylko fachowej miłej obsługi, ale bardzo ważna jest dla nich także estetyka i wystrój wnętrza. Musisz więc zadbać o jakość tkanin pościelowych, aby twoi goście miło kojarzyli pobyt u ciebie. Co więc wybrać, aby wypaść naprawdę dobrze? Wśród polecanych materiałów na pościel do hotelu i pensjonatu wyróżnia się m.in. satynę. Jest to tkanina uszyta z najwyższej jakości przędz czesanych, delikatna, jedwabista w dotyku, mięciutka i wyjątkowo odporna na uszkodzenia. Możesz zainwestować także w adamaszek oraz pościel z mikrofibry. Jest to tkanina o świetnych walorach użytkowych – antyalergiczna, oddychająca, puszysta i dająca odpowiedni komfort termiczny. Nawet częste pranie i konserwacja nie powoduje utraty estetycznego i unikalnego wyglądu.

Jeśli szukasz wyjątkowej pościeli do domu czy dla swoich gości, zadbaj też o to, aby była kolorystycznie dopasowana do sypialni – tj. do wybarwienia podłogi i drewnianych elementów łóżka. Dzięki temu oprócz komfortu użytkowania uzyskasz nieobalany wystrój wnętrza.


antonooowka