Posiadają własny dom i własną działkę, wielu z nas wie, że będzie mieć garaż do swojego samochodu.
D laczego?
Ponieważ nikt nie chce, by jego auto stało na dworze, jeżeli ma miejsce na postawienie garażu. Postój pod chmurką to przede wszystkim skrobanie szyb każdej zimy, czy wiosny, po chłodnym poranku, poza tym większe ryzyko tego, że ktoś nasze auto ukradnie. Posiadanie własnego garażu ma także wiele innych zalet, ale na tym skupiać się dziś nie będziemy. Na rynku istnieje kilka rodzajów garaży, jakie można postawić na swojej działce.
Po pierwsze, garaż blaszany. Zdecydowanie najprostsza i najtańsza konstrukcja. Dostępny w szeregu wymiarów, tak że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. W popularnych „blaszakach” parkuje się wszystkie rodzaje samochodów, nawet dostawcze. Garaże blaszane kosztują już od tysiąca złotych, dzięki czemu każdego na taki garaż stać. Blaszaki są także bardzo łatwe w montażu-wystarczy je odpowiednio skręcić. Jednak blaszany garaż nie gwarantuje nam izolacji przez zimnem i jeśli wjedziemy mokrym autem do niego, a na dworze jest mróz, prawdopodobnie będziemy musieli skrobać szyby tak, czy tak.
Po drugie garaż modułowy. Jest w swojej konstrukcji nieco do blaszaka podobny, jednak kosztuje zdecydowanie więcej. Ceny takich garaży zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Jednak są dużo lepsze, gwarantują dobrą izolację, ponieważ ściany wykonane są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach połączonych grubą warstwą izolacyjną. Do takich garaży często instaluje się całą automatykę otwierania bramy wjazdowej.
Po trzecie garaż murowany. Garaż murowany jest najsolidniejszą konstrukcją z wyżej wymienionych. Jednak do jego postawienia, jeżeli posiada fundamenty wymagane jest pozwolenie na budowę. Samo zbudowanie takiego garażu kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, oraz trwa dwa, trzy tygodnie. Na jego budowę decydują się zazwyczaj ludzie starej daty, niewierzący w nowsze rozwiązania.
[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”620px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Podsumowując, wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje garaży na samochody. Im garaż jest solidniejszy, tym więcej kosztuje, jednak garaże podstawowe, nawet te z blachy są lepsze niż żadne. Ludzie posiadający własne działki, coraz częściej stawiają garaże.
Najczęściej, jak ktoś ma pieniądze i pozwolenie wybudowanie domu to będzie raczej wybierać garaż murowany. Zawsze to trwalsze rozwiązanie i najsolidniejsze – jak jest napisane w artykule, no i co ważne (przy jakimś ociepleniu) ochroni szyby przed zamarzaniem.
Ja niestety nie dostałam pozwolenia na postawienie blaszaka.Na działce są rury z wodą i gazem. W związku z tym nie dostaliśmy pozwolenia. Aby jednak zabezpieczyć nasze auto, wybraliśmy garaż namiotowy. Spełnia on podobne funkcje co blaszany, ale na jego postawienie nie trzeba uzyskiwać pozwolenia a tylko wystarczy zgłoszenie. Zastanawialiśmy się też nad wiatą, ale w wiacie auto zabezpieczone jest tylko z góry, a boki są już odkryte. Garaż namiotowy spełnia nasze oczekiwania, jest również miejsce na drobne narzędzia do ogrodu oraz na kosiarkę. W wiacie tych rzeczy nie mogłabym trzymać.
Polecam zakup namiotu w firmie Das Company, my jesteśmy zadowoleni.
Moim zdaniem warto rozważyć jeszcze postawienie garażu drewnianego, spełnia swoją funkcję i prezentuje się bardzo ładnie. Ładnie wykonany może być dodatkową ozdobą dla domu i podwórka a dobrze zabezpieczone drewno jest naprawdę trwałe.
Mi się podobają projekty, w których garaż jest już połączony z domem 🙂
Pewnie, że takie są fajne. Zawsze można do garażu wejść bez wychodzenia z domu. Do tego jeszcze autotematyczne otwieranie i zamykanie drzwi i jesteśmy zupełnie uniezależnieni od zmiennych warunków atmosferycznych.
A ja wam mogę polecić taki garaż: hXXp://dascompany.pl/namioty-i-szklarnie/namioty-magazynowe/namiot-magazynowy-6m-x-8m-professional/ tani i solidny!
Powiem wam że ja też mam namiot który jest u mnie garażem, całkiem podobny do tego z firmy Dascompany. Mimo moich wątpliwości, namiot spisuje się całkiem dobrze, oczywiście nie jest to samo co garaż murowany ale jak na jakiś czas to dobre rozwiązanie.
Myślę, że tradycyjny garaż to nie tylko miejsce parkowania samochodu. Powinno być trochę miejsca na drobne naprawy, na rowery i inne akcesoria nie znajdujące miejsca w innych pomieszczeniach. Ale przede wszystkim musi być funkcjonalny. hXXp://www.wpisywacz.eu/garazowy-must-have/
Garaż blaszany także może byc bardzo praktyczny i funkcjonalny wystarczy wybrać duży garaż i problem z głowy, Ja ze swojej strony polecam duże garaże z prostego względu , zmieści się w nich nie tylko samochód, ale również inne elementy choćby narzędzia czy wyposażenie domu, to może być taki mały warsztat. Wystarczy pomyśleć a zwykły blaszak może okazać się świetnym rozwiązaniem 🙂
Wszystko zależy przede wszystkim od tego co w garażu przechowujemy. Ja np oprócz tego, że w garażu blaszanym trzymam swój samochód to dodatkowo mam też w nim składzik na narzędzia. Dlatego przy zakupie garażu przemyślałem wcześniej jaki rozmiar powinienem wybrać. W pozostałych czynnościach związanych z montażem wyręczyła mnie firma AT-STAL.
Polecam gorąco ich usługi!
Możecie mówić, co chcecie, ale każdy z nas kiedyś stanie przed wyborem garażu blaszanego – nawet, jak macie garaż w domu jedno lub 2-stanowiskowy. Wraz z żoną, jak rozpoczynaliśmy budowę, postawiliśmy na garaż 2-stanowsikowy w domu, ale po kilku latach życie zweryfikowało i tak go zagraciliśmy, że przestaliśmy sobie wyobrażać dalsze funkcjonowanie bez kolejnego. Postawiliśmy na drewnopodobny hXXps://www.garazeinterstal.pl/garaze-drewnopodobne, ponieważ jest o nim sporo pozytywnych opinii i pasował do elewacji 🙂
Ps. nie róbcie garażu od strony południowej, ponieważ dużo lepiej od tej strony sprawdza się salon z kuchnią a garaż najlepiej od północy.
Z kolei ja jestem bardzo zadowolony z garażu drewnianego. Mam taki dwustanowiskowy, który polecam
U mnie świetnie sprawdził się garaż tynkowany. Pasuje do otoczenia i jest bardzo wygodny.