0
Opublikowany 4 kwietnia 2018 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Niezbędne wyposażenie w biurowcu

łazienka w biurowcu
łazienka w biurowcu

Stylowe biurowce pod względem architektonicznym potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Elegancja powinna iść w parze z funkcjonalnością. Często mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, więc co jest niezbędne w wyposażeniu biurowca?

Niewątpliwie w wyposażeniu biurowca nie może zabraknąć elementów, które ułatwiają poruszanie się po nim oraz niezbędnych przedmiotów, które służą do korzystania w sposób przyjemny z poszczególnych elementów budynku. Poniżej przedstawiam 4 kategorie najważniejszych elementów wyposażenia biurowca.

  1. Czytelne informacje ogólne – W każdym biurowcu znajduje kilka pięter, na każdym z nich kilka lokali należących do poszczególnych firm oraz toalety dla klientów. Aby osoba przychodząca do biurowca nie miała kłopotu w odnalezieniu pożądanej firmy, należy w widocznym miejscu umieścić tablice informacyjne. Na nich powinny znaleźć się informacje związane z nazwami firm, lokalizacją według piętra oraz numerem lokalu. Taka tablica powinna zostać umieszczona w miejscu, gdzie osobom przybyłym załatwić sprawę, od razu rzuci się w oczy. To samo dotyczy skrzynek na listy. Estetyczna skrzynka z nazwami poszczególnych firm pomoże na pozostawienie korespondencji w odpowiedniej skrytce.

  2. Fotokomórki – Ten typ urządzeń jest odpowiedzialny za oświetlenie działające na ruch. Jest to innowacyjne, ciekawe rozwiązanie które sprawia, że możemy zaoszczędzić energię elektryczną, oraz daje duży komfort użytkownikom biurowca. Nie muszą oni poszukiwać włącznika światła, ponieważ za sprawą zamontowanych fotokomórek żarówki zapalają się automatyczne po wykryciu ruchu w danym pomieszczeniu. Dzięki temu można uniknąć niezgaszonych świateł pozostawionych na weekend, czy noc w budynku.

  3. Toalety – Każda osoba potrzebująca skorzystać z toalety liczy na to, że znajdzie tam papier toaletowy, mydło oraz ręczniki papierowe. To podstawa, której nie może zabraknąć. Aby te przedmioty miały swoje stałe miejsce, oraz wyglądały estetycznie niezbędne jest wyposażenie toalet w podajniki z mydłem, pojemniki na ręczniki papierowe oraz pojemniki na papier toaletowy. 

  4. Poczekalnia – W tym miejscu interesanci spędzają dużo czasu. W oczekiwaniu na swoją kolej, osoby powinny mieć zapewnione miejsce, gdzie mogą w przyjemnych warunkach poczekać. W poczekalni powinny znaleźć się: krzesła, wieszaki na ubrania wierzchnie, oraz stolik, na którym będą czasopisma.

Odpowiednie wyposażanie biurowca rzutuje na ogólną ocenę nieruchomości. Im lepiej wyposażony budynek, tym lepszą otrzymuje rekomendację. Są elementy, których nie może zabraknąć w żadnym biurowcu. 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz