0
Opublikowany 5 kwietnia 2018 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Aranżacja wspólnej sypialni – 5 rzeczy, o których każdy powinien pamiętać

aranżacja sypialni
aranżacja sypialni

Aranżacja małżeńskiej sypialni wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zobacz o czym powinieneś pamiętać podczas aranżacji wspólnej sypialni.

Choć aranżacja małżeńskiej sypialni wydaje się niezwykle prosta, to jednak wiele par wciąż zapomina o podstawowych kwestiach, co niestety często powoduje nieuniknione konflikty w związku. Interesuje Cię idealna sypialnia dla dwojga? Zobacz jak ją zaaranżować i sprawdź, o czym warto pamiętać już na etapie projektowania wnętrz.

Jak urządzić idealną sypialnię dla dwojga?

Styl wypracowany kompromisem

Sypialnia małżeńska jest miejscem relaksu i wypoczynku dwóch osób, nic więc dziwnego, że aranżacja sypialnianego wnętrza powinna pozytywnie wpływać na samopoczucie każdej z nich. Choć mnogość aranżacji, a także zapierające dech w piersiach style i piękne kolory mogą zachwycać, to mimo wszystko należy zwrócić uwagę na preferencje drugiej osoby. Pamiętajmy, że nasza druga połówka ma takie samo prawo do dobrego samopoczucia i do efektywnego wypoczynku we wspólnej sypialni jak my sami. Wybierajmy więc styl oraz aranżacje, które będą wypracowane obustronnym kompromisem.

Przestrzeń dla każdego

Dominacja jednej z osób na wspólnej przestrzeni początkowo może nie budzić sprzeciwu, jednakże z czasem zaistniała sytuacja staje się przyczyną licznych sporów i zażartych kłótni. Dlatego już na etapie tworzenia projekty sypialni, warto pamiętać o zachowaniu przestrzeni zarówno wspólnej, jak i przestrzeni prywatnej. Osobny, wolny dostęp do łóżka, osobista szafka nocna, czy własna szafa (bądź prywatna przestrzeń w szafie) to, wbrew pozorom, szalenie istotne elementy, które umożliwiają utrzymanie harmonijnej relacji w związku.

Prywatność w związku

Sypialnia małżeńska powinna umożliwiać zachowanie szeroko pojętej prywatności, jest to niezwykle istotnie zwłaszcza w utrzymaniu pożycia małżeńskiego na satysfakcjonującym poziomie. W zachowaniu niezakłóconej prywatności pomogą między innymi: solidne drzwi zamykane od środka, przyciemnione oświetlenie, które nadaje wyjątkowego klimatu, grube zasłony na okno, a także dobrej jakości rolety okienne takie jak na rolety.eu/pl/7-rolety.

Wygodne i praktyczne rozwiązania do sypialni

Praktyczne rozwiązania w sypialni okazują się nie tylko funkcjonalne, lecz również wspomagają efektywny relaks, poprawiają wygodę w codziennym życiu i mogą pozytywnie wpłynąć na romantyczne chwile spędzone we dwoje. Właśnie z tych względów aranżacja małżeńskiej sypialni wzbogacona o wygodne rozwiązania i praktyczne elementy jest tak ważna, a oto niektóre z nich:

  • Oświetlenie tuż przy łóżku – nie wymaga ono konieczności zakłócania spoczynku.
  • Szafa pod zabudowę – praktyczne i wygodne rozwiązanie, które optycznie nie ujmuje przestrzeni w sypialni.
  • Wnęka lub półka nad łóżkiem – praktyczna wnęka nad łóżkiem jest idealnym miejscem na lampę, zegar, książki i inne drobne przedmioty.
  • Wygodny dywan  – jest nie tylko elementem aranżacji wnętrz, lecz również pozwala na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu.

Art Branżowy

 
Artykuły branżowe