1
Opublikowany 14 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Profesjonalne myjki ciśnienioweJeszcze do niedawna czyszczenie i mycie podłóg, wykładzin, czy innych powierzchni mogło być wykonywane jedynie ręcznie. Korzystano z mopów, wiader lub pojemników z czystą i brudną wodą. Cięższe zabrudzenia trzeba było doczyszczać ręcznie. Nie trzeba chyba mówić, że była to metoda żmudna, pracochłonna, czasochłonna, a więc jednym słowem – mało efektywna.
Dzisiaj powszechnie wykorzystuje się i stosuje nowoczesne przyrządy i metody czyszczenia.

Do tego typu urządzeń można zaliczyć myjki ciśnieniowe.

Sposób działania

Myjki ciśnieniowe to profesjonalne maszyny, pozwalające bez większego trudu czyścić duże lub trudno dostępne powierzchnie czy też obiekty (hale produkcyjne, magazyny, zakłady produkcyjne, chodniki, kratownice, pojazdy i inne). Czyszczenie polega na precyzyjnym (za pomocą specjalnych dysz) wyrzucaniu wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu w łatwy sposób usuwa się brud i dociera do ciężko dostępnych miejsc. Woda jest stosunkowo tania, zatem korzystanie z niej nie jest dużym obciążeniem finansowym. Oprócz niewygórowanych kosztów, woda jest surowcem odnawialnym, a więc w żaden sposób nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Ponadto myjek ciśnieniowych można używać niemal do wszystkich powierzchni i niemal wszystkich materiałów.

Rodzaje i zastosowanie

Wyróżniamy myjki ciśnieniowe ze względu na temperaturę wody – ciepłowodne i zimnowodne; ze względu na mobilność – stacjonarne i mobilne; czy ze względu na napęd – spalinowe i elektryczne. Innego typu myjki należy użyć na budowie oddalonej od źródeł zasilania, inne w hali produkcyjnej, gdzie czyszczenie odbywa się tylko na terenie danego obiektu, inne do czyszczenia chodników, a inne do czyszczenia kuchni i miejsc przechowywania żywności. Mogą z nich korzystać zakłady rzemieślnicze, mleczarskie, budowlane, przemysłowe, rolne, spożywcze, farmaceutyczne i wiele innych. Mówiąc krótko, zastosowanie myjek ciśnieniowych jest niezwykle szerokie i dotyczy wielu różnych branż.

Dystrybucja

Aby jednak mieć pewność, że zakupiona myjka ciśnieniowa będzie spełniała nasze oczekiwania, warto nabyć ją u sprawdzonego dystrybutora, który dba o jakość sprzedawanych urządzeń. Jeszcze lepiej, jeśli oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkich maszyn. Jedną z takich firm jest spółka DAWO z Lublina. W swojej bogatej ofercie urządzeń czyszczących posiadają szeroki wybór myjek ciśnieniowych. Jest to firma, która wypracowała już dobrą pozycję na rynku i pozyskała wielu stałych i zadowolonych klientów.

Źródło zdjęcia głównego | www.dawo.com.pl

Zobaczmy aktualną ofertę myjek ciśnieniowych na rynku


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz