1
Opublikowany 26 października 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Ozdobna zabudowa z regipsu na suficie w sypialni

gzyms ozdobny pod sufitem z profili cd i ud, półka z regipsu
gzyms ozdobny pod sufitem z profili cd i ud, półka z regipsu

Tym razem przedstawię Wam, moja zabudowę na suficie w syipalni na poddaszu, jest to juz chyba moja ostatnia niezaprezentowana zabudowa jakie wykonałem samodzielnie w swoim domu,nie mając o tym wcześniej zielonego pojęcia. Swoje umiejętności podnosiłem podpatrując praktyki na zdjęciach znalezionych w internecie.

Zabudowę rozpocząłem od przykręcenia profilu ud30 do ściany oraz sufitu.
Jako że sufit jest na stelaży podwieszanym z płyt kartonowo-gipsowych, przykręcając profil UD starałem się trafić wkrętami do profilu CD konstrukcji suchej zabudowy sufitu.
Następnie odpowiednio docięte profile poprzeczne CD60 powkładałem w profile ścienne UD30. Co pozwoliło mi na przykręcenie profilu ud tworzącego kont prosty konstrukcji, zamykając prostokąt ściana sufit.
Pionowe profile CD zostały przynitowane do profilu ud, tworząc zwartą konstrukcję (szkielet) gotową na przykręcenie płyt kartongips.

konstrukcja z profili, schemat przykręcania profili gzyms gzyms ozdobny pod sufitem z profili cd i ud, półka z regipsu profil ud przykręcony do ściany
jak skręcić profile jak zrobić gzyms pod sufitem sufit dwupoziomowy z płyt gipsowych, drugi poziom sufitu gzyms na taśmę led sufit dwupoziomowy z oświetleniem, ozdobne sufity

Po przykręceniu dolnej płyty, po wywierceniu otworów pod obudowy halogenów przystąpiłem do wykonania instalacji elektrycznej oświetlenie halogenowego, w naszym przypadku żarówki led w zabudowie.

nowoczesne sufity z oświetleniem led, halogenowym, ozdobne konstrukcje aranżacja sufitu, inspiracje sufity szpachlowanie sufitu dwupoziomowego

Na koniec pozostało przykręcić czołowa płytę kg, wykonać spoinowanie łączeń odcinków płyt, oraz wykończenie narożników za pomocą narożnika aluminiowego do suchej zabudowy.

planowanie ozdobnego sufitu z oświetleniem, kolorowy sufit montaż stelaża pod sufitem ozdobna konstrukcja nad wyjściem na balkon, nad oknem z oświetleniem halogenowym

Do połączenie wewnętrznych narożników ściana konstrukcja, konstrukcja sufit wykorzystałem taśmę papierową, wtapiając ja w gips KNAUF Uniflott jako pierwszą warstwę oraz gips szpachlowy semin jako warstwę drugą. Do Warstwy finisz użyłem gips Megaron super finisz.

przykłady sufitów dwupoziomowych z oświetleniem
Wrześniowe zdjęcia, lewe przed malowaniem, prawe już po malowaniu nagotowo.
konstrukcja z regipsu na suficie z oświetleniem led gotowa konstrukcja z regipsu, podwieszana półka z oświetleniem

Zapraszam do wpisów o poprzednich moich konstrukcjach.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl