Ostatnio na popularności zyskują wiszące sufity dekoracyjne. Ich forma zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa oraz akustyki, ale co najistotniejsze dla współczesnych designerów – swoim wyglądem zwracają uwagę nawet największych znawców sztuki.
Zdecydowana większość wiodących architektów wnętrz stwierdza, że udany projekt domu czy mieszkania rozpoczyna się od dobrego projektu sufitu.
Decydując się na coraz częściej wybierany sufit podwieszany wybieramy przede wszystkim użyteczność. Jednak dostępne elementy dekoracyjne pozwalają na dobudowanie do tej funkcjonalności wartości estetycznej, ponieważ możliwości aranżacji są niemal niewyczerpane, jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia projektanta, i ewentualnie zasobność portfela właściciela domu czy mieszkania.
Tego rodzaju sufity doskonale sprawdzają się podczas aranżowania dużych, czy też ogromnych przestrzeniach, takich jak: hale produkcyjne, hale lotniskowe, biura czy galerie. Wtedy to projektant musi wykazać się odpowiednim doborem środków do wnętrza, tak aby nie nadużywając elementów zdobniczy, w nieco surowy, oszczędny sposób zaakcentować charakter obiektu.
Spośród produktów dostępnych na rynku arto wyróżnić m.in. bardzo interesującą serię płyt dekoracyjnych –Canopy Infusions firmy Armstrong. Przy użyciu tych elementów dekoracyjnych możemy stać się autorami bardzo przestrzennych wnętrz o szalenie innowacyjnej formie. Dzięki Elementom Canopy wnętrze będzie wyposażone w dodatkową, niepowtarzalną ozdobę, tym bardziej , że te elementy możemy wykorzystać jedynie na fragmencie sklepienia.
Przy umiejętnym wykorzystaniu tego rodzaju płyt możemy wnętrze „uwolnić”, otworzyć albo wręcz przeciwnie – zamknąć. Wiszące sklepienia spokojnie mogłyby stanąć w szeregu ze współczesnymi dziełami sztuki ponowoczesnej, postmodernistycznej – bo to ona, zdaje się, stała się główną inspiracją przy ich tworzeniu. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że elementy Canopy odznacza szalenie łatwy montaż, lekkość konstrukcji, a także utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa (ognioodporność oraz wytrzymałość i zmywalność powierzchni). Jeśli do tego rodzaju sufitu dołączymy odpowiednie oświetlenie, to jest niemal pewne, że sufit rozbłyśnie z pełną mocą i nie tyle doda, co nada wnętrzu nowego, unikalnego charakteru.
Playlista „Ozdobny sufit podwieszany„
https://www.youtube.com/playlist?list=PLpk26wXuZMjl2CL9XOmRkVGMisd9DYrSa”]
Fajny wpis. Głownie tego typu sufity wykorzystywane są w różnych knajpach czy klubach. Nie można zaprzeczyć, że to bardzo fajne rozwiązanie. Powiem szczerze, że sama widział bym coś takiego w swoim domu 😉
Tak sufit do dużo roboty. Raczej dla ludzi z portfelem. Robi wrażenie:)
Jeśli ktoś chce taki sufit zrobić u siebie w domu proponuję najpierw udać się i zobaczyć take rozwiązanie na żywo. Nie należy kierować się chwilową modą czy zachcianką, tylko trzeba dobrze sprawę przemyśleć. Bo to poważny wydatek i ingerencja we wnętrze.
Jeśli ktoś chce taki sufit zrobić u siebie w domu proponuję najpierw udać się i zobaczyć takie rozwiązanie na żywo. Nie należy kierować się chwilową modą czy zachcianką, tylko trzeba dobrze sprawę przemyśleć. Bo to poważny wydatek i ingerencja we wnętrze.
a jak zrobis te fale ze ztelażu??czy ktoś wie??? i z płyty tak samo bo chce tak zrobic ale nie wiem jak robić takie fale czy łuki???proste to nie problem by zrobić ale to to co innego…..a tego obrazy nikt nie pokazyje jak wyglada taka konstrukcjia ??????:((((((
Czy ktoś wie gdzie mogę kupić halogeny tworzące takie gwiazdki w odbiciu???jak się nazywają i z jakiego są tworzywa??
No w końcu jakaś strona gdzie można zobaczyć zdjęcia. Powiem szczerze, że rewelacyjnie to wygląda. Tylko koszty wykonania tez nie małe. Chociaż według mnie warto. Ja póki co jeszcze takie przeglądałam pod kątem mojego salonu: hXXp://www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/grudzien.html?page=18
A co sądzicie o tego typu rozwiązaniach? h++ps://sklep.flexgips.com/sufity_podwieszane